Minik jimnastikçiler milli sporcu olmak için çalışıyor

Minik jimnastikçiler milli sporcu olmak için çalışıyor

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi'nin açtığı ücretsiz cimnastik kursunda keşfedilen minik sporcular, milli sporcu olmak için ter döküyor.

ABONE OL
25 Haziran 2022 19:03
Minik jimnastikçiler milli sporcu olmak için çalışıyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

 

Gençlik ve Spor Hizmetleri Daire Başkanlığının 6-15 yaş arası kız ile erkek çocukların, psikolojik, sosyal ve fiziksel gelişimlerine katkı sunmak amacıyla açtığı spor okulları bünyesinde 20 branşta çalışmalar devam ediyor. Diyarbakır 25 Mart’ta yapılan artistik jimnastik yarışmalarında dereceye giren 3 öğrenci milli takıma katılabilmek için kursta zorlu eğitimden geçiyor.

“Türkiye’yi temsil etmek için ter döküyor”

Yarışmada dereceye giren sporculardan 10 yaşındaki Fatimetüzzehra Akar, uluslararası müsabakalarda Türkiye’yi temsil etmek hedefiyle milli takıma seçilmek için çalışıyor. Hocaların direktifleri doğrultusunda yoğun tempoda çalıştıklarını belirten Akar, “Burada Jimnastik yapıyoruz, taklalar atıyoruz, köprüler yapıyoruz, burası çok güzel eğleniyoruz. Üç ay önce artistik jimnastik yarışmasına katıldım.’ dedi.

 

 

Öğrencilerinden Rohat Yusuf ise Türkiye’de derece elde etmek istediğini belirtti. Boş vakitlerini verimli geçirdiklerini belirten Yusuf, “Burada vaktimiz çok güzel geçiyor. Hocalarımız bize takla atmayı öğretiyor. Biz de öğrenmeye çalışıyoruz. Yarışmalara katılıp birinci olmak ve hocam gibi öğretmen olmak istiyorum” diye konuştu.

 

 

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP