DOLAR 18,6332 -0.01%
EURO 19,5428 0.69%
ALTIN 1.054,780,31
BIST %
BITCOIN 302108-1,91%
Diyarbakır
13°

AÇIK

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

AYDIN: “MİLLET İTTİFAKI KÜRTLERİ AŞAĞILIYOR”

HABER: AHMET BEŞENK diyarbakır - Ak Parti Diyarbakır il başkanlığınca her ay basın mensuplarıyla bir araya gelme geleneği bu ayda aksatılmadı. Toplantı öncesi gazetecilerden şehrin kanayan sorunları hakkında bilgi alıp not tutan İl Başkanı Şerif Aydın daha sonra bir açıklama yaptı. Aydın yaptığı açıklamada millet ittifakının yaptıklarının Kürtleri aşşağılamak olduğunun altını çizerek: “Kürdün nasıl ki eski dönemlerde ölüsü makbul idiyse şimdi de yine aynı Chp için Kürdün sadece oyu makbul kabul ediliyor.” Dedi. Toplumun bir çok katmanınının dile getirdiği elektrik faturaları konusunda ise bölge il başkanları olarak bir araya gelip DEDAŞ temelli bir araştırma yaptıklarını da sözlerine ekledi.

ABONE OL
31 Ağustos 2021 12:11
1

BEĞENDİM

ABONE OL

Gelenekselleşen Ak Parti Diyarbakır İl Başkanlığı ile Basın buluşması bugün gerçekleşti. Ak Parti İl Başkanı Şerif Aydın, yardımcıları Suna Kepoğlu, Hasan Çakar, Mehmet Ali Arzu ve diğer  partililer toplantıda hazır bulundu.

TOPLANTI ÖNCESİ GAZETECİLER TARAFINDAN KRİTİK KONULAR GÜNDEME GETİRİLDİ

Asıl önremli olan ve Can alıcı argümanların fgündeme getirildiği toplantı öncesi yapılan sohbet sırasında Diyarbakır’ın özelindeki durumu soran il başkanı Şerif Aydın’a gazeteciler tarafından önce şehrin kanayan ve elzem yaraları hakkında bir profil çizildi ve akabinde önü alınamayan konut kiralarına, ev fiyatlarına yapılan astronomik zamları, DEDAŞ tarafından kesilen vicdani boyutu tartışılır elektrik faturaları, mülteciler, madde bağımlılığı ve daha bir çok konuda bilgiler verildi neler yapıp yapacakları soruldu. Bu arada İl Başkan yardımcıları tarafından her zaman olduğu notlar alında.

Bu arada yine gazeteciler Başkan Aydın’a Diyarbakır’da 100’ün üzerinde il müdürlüğünün bulunduğunu ama bunların çoğunun ne iş yaptığı veya hangi kurumlar olduğu soruldu. Örneğin Göç idaresinin olmasına rağmen kaçak mültecilerin Otogar etrafında konuuşlanması veya 400 Bin Küpeli büyük baş hayvanın olduğu beyan eden Tarım İl Müdürlüğüne Bağlı Et, Süt kurumların kombinalarında et satışının yapılmadığı hatırlatıldı ve soruldu: “Bunlardan haberdarmısınız?” diye. Bu soruya karşın Başkan Aydın bilgisi olmadığını ifade ederek ilgilenecekleri sözünü verdi. DEDAŞ konusuyla da özel olarak ilgileneceklerini, 6 il başkanının toplanmasıyla birlikte bir rapor hazırlayarak ilgili yerlere ulaştıracaklarını beyan etti.

https://www.medyaninmerkezi.com/images/baglar-belediyesi-haber.jpeg

Yapılan belirleyici ve teşhis niteliğindeki sohbetin ardından Başkan Aydın açıklamasını yaptı.

Aydın yaptığı açıklamada şu ana başlıklara yer verdi:

‘DİYARBAKIR’IMIZIN GÜNDEMİ YİNE YOĞUNDU’

31 Ağustos 2015 tarihinde şehit edilen, Eski İl Gençlik Kolları başkanımız kıymetli kardeşim Yunus Koca’yı rahmet ve özlemle anıyoruz. Mekanı Cennet olsun inşallah. Geçen bir ay içerisinde sizlerin de takip ettiği üzere, hem Dünya gündemi, hem Türkiye gündemi hem de Diyarbakır’ımızın gündemi yine yoğundu. Afganistan’da meydana gelen hadiseler, bir yandan insani olarak herkes gibi bizleri de oradaki insanların can ve mal güvenliği açısından endişeye sevk etmekte. Öte yandan da; Orta Asya’da meydana gelen bu hadiselerin Uluslar Arası denklemde fay hatlarını tetiklemesinin de muhtemel olduğunu görmekteyiz. ABD,Rusya,Çin,Hindistan ve Pakistan denkleminde; ekonomik şirketler üzerinden yapılacak olan güç mücadelesinin, yerelde desteklenecek silahlı örgütler üzerinden sıcak çatışma ortamına süreklilik kazandıracağı ve bunun yansımalarının başta Orta Doğu olmak üzere tüm yakın coğrafyamızda hem siyasi hem de ekonomik sonuçlarının olacağını düşünüyoruz.

Geçtiğimiz ay içerisinde Sayın Cumhurbaşkanımızın katılımı ile Malazgirt Savaşının 950.yıl dönümü münasebetiyle Ahlat ve Malazgirt’te çok güzel törenler ve etkinlikler gerçekleştirildi. Anadolu’nun kapılarını Diyarbekir’in Fethi İslama ve müslümanlara açmış ise de; Türklerin ve Kürtlerin çoğunluğunu oluşturduğu ordu ile Sultan Alpaslan Komutasında elde edilen şanlı zafer, Anadolu’yu bizlere yurt haline getirmiştir. Yine geçen hafta yapılan tören ile Taarruzi İnsansız Hava Aracı (TİHA) segmentindeki AKINCI’nın silahlı kuvvetler envanterimize eklenmesi ile gurur duyduk. Yaşadığımız coğrafyanın ve büyük Ülke olmanın gereği olarak silah sanayimizi hızla ileri seviyelere çıkarmaya devam ediyoruz. AKINCI ile birlikte Bölgedeki etkinliğimiz de caydırıcılığımız da artmış oldu. Bu projede emeği geçen ve bugünlere ulaşmamızı sağlayan başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere herkesten Allah razı olsun.

PANDEMİ İLE MÜCADELEYE AYNI KARARLILIKLA DEVAM ETMELİYİZ

Diyarbakır’ımızda geçen ayın bize göre en önemli 3 gündemi vardı. Bunların başında Pandemi ve Aşılanma oranlarımız geliyordu. Şehrimiz kırmızı kategoride iken; Şehir olarak bir bütün olarak göstermiş olduğumuz gayretin sonucunda Turuncu kategoriye çıktık çok şükür. Bu konuda destek veren Valiliğimiz, Siyasi Partilerimiz, STK’larımız, Kanaat önderlerimiz, Baromuz, Meslek kuruluşlarımız ve öğretmenlerimize şükranlarımı sunuyorum. Öte yandan pandemi sürecinden bu yana büyük bir fedakarlık örneği sergileyerek cefakarca mücadele eden ve bu hayati mücadeleyi sürdüren cefakar sağlık çalışanlarımıza ve idarecilerine de Teşkilatım ve Diyarbakır adına teşekkür etmek istiyorum, Allah kendilerinden razı olsun. Emekleri ve fedakarlıkları hiçbir zaman unutulmayacaktır.

Şu anda şehrimizde aşılanma oranımız yüzde 59,5’e ulaşmış durumda. Ama son zamanlarda aşılanma konusunda yine bir duraksamanın olduğu, insanlarımızın da maske mesafe ve temizlik konusunda bir gevşekliğe uğradığını gözlemliyoruz. Buradan tüm Diyarbakıra seslenmek istiyorum. Hastanelerde yatan yoğun bakım hastalarının yüzde 90’nın aşılanmamış kardeşlerimiz olduğunu ve neredeyse hergün 20’nin üzerinde hemşehrimizi virüs nedeniyle kaybettiğimizi unutmadan; hem aşı olma konusundaki gayretimizi arttıralım, hem de özellikle düğün ve cenazelerde azami gayretli olarak maske ve mesafe konusunda hassasiyetimizi koruyalım.

DİYARBAKIR ŞEHİR HASTANESİ

Diyarbakır gündeminin 2.sırasında ihalesi yapılan şehir hastanemiz yer alıyordu. Allaha çok şükür ki Sayın Cumhurbaşkanımızın gayretleri ile biraz gecikmeli de olsa Şehir hastanemizin ihalesi yapıldı. Bu yıl içerisinde temelinin atılmasını ve Diyarbakır’ımızın hizmetine bir an önce sunulmasını bekliyoruz. Öte yandan sağlık açısından artık diğer hedeflerimize de odaklanacağız. Dağkapıda yapılacak olan 2.şehir Hastanemiz ve Kadın Doğum Hastanemizin Bağlar Devlet Hastanesine dönüşmesi ile birlikte sağlık alanında Diyarbakır’ımızın devrimi inşallah tamamlanmış olacak.

MİLLET İTTİFAKININ YAPTIĞI KÜRTLERİ AŞAĞILAMAKTIR

Diyarbakırdaki geçen ayın 3.gündemi ise siyasi olarak da tek gündem olan HDP ile Millet ittifakı arasındaki örtülü ama kendisinden utanılan ittifaktı. Tekraren belirtelim ki CHP ve sahip olduğu zihniyeti, Menderes Dönemi ve kısa Erbakan dönemi dışında iktidarda olmasa bile Ak Parti öncesi Türkiye’de 70 yıl boyunca hakim zihniyetti. Bu zihniyet iki şeye düşmandı. Bu coğrafyanın birincisi Dinine, İkincisi Diline düşmandı. Fıratın batısındaki İnsanlarımız sadece Chp zihniyetinin dine olan düşmanlığının acısını yaşadılar on yıllarca. Fakat Fıratın Doğusunda olan bizler ise, Chp zihniyetinin hem dine düşmanlığını hem dile düşmanlığını on yıllarca çekmek zorunda kaldık. Bütün bu zulme, zorbalığa, ötekileştirmeye hatta hiçleştirmeye Dur diyen kişi ise Sayın Cımhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan oldu. Şairin dediği gibi Fıtrat değişir sanma bu kan yine o kandır. Chp ve hakim zihniyeti asla değişmemiştir, asla değişmeyecektir. O zihniyetin bu toprakların hem dinine, hem diline düşmanlığı kıyamete kadar sürecektir. Bakınız Kürt kardeşlerimizin oyları ile İstanbul’da, Ankara’da Adana’da,Antalya’da belediyeleri kazandılar. Buna rağmen Hdp ile açıktan bir ittifak yapmaya yürekleri yetmiyor. Kürdün nasıl ki eski dönemlerde ölüsü makbul idiyse şimdi de yine aynı Chp için Kürdün sadece oyu makbul kabul ediliyor. Kürtle bir arada olmaya kürdle açıktan bir ittifak içerisinde

Olmaya yüreği tahammül etmiyor. Bu kürtler için büyük bir aşağılama olmasına rağmen, HDP zihniyeti de buna sessiz kalıyor. HDP’yi yönetenlerin gözü haksızca yaptıkları Erdoğan düşmanlığı ile öyle bir kararmış ki; Chp ve İyi Partinin kürdleri sadece oyları lazım başka hiçbirşeyleri mantığıyla siyaseten aşağılamalarına ses çıkartamıyorlar. Özellikle İyi Partililerin, sanki kürtler vebalıymış gibi haşa ittifak yapılmaya utanılacak bir kesimmiş gibi davranışlarına ses çıkartamıyorlar. Kürtlerin onuruna, haysiyetine dokunan bu tutum ve davranışı Hdp’nin sadece izliyor olması bırakın sokaktaki Hdp’li kürtleri, bölgedeki hangi partiden olursa olsun tüm kürtleri ve dahi bizleri bile rahatsız edecek boyutlara ulaşmış durumda. Kürtler birliktelikten, yol arkadaşlığından asla ama asla utanılacak bir halk değildir. Bu coğrafyanın en kadim topluluğu ve diniyle, diliyle, irfanıyla, cömerliğiyle, mertliğiyle her zaman övündüğümüz ve mensubu olmakla gurur duyduğumuz kesimidir. Biz biliyoruz ki Kürtler, kendilerini yok sayan, kendileriyle anılmaktan utanan ama yine de sadece ve sadece oylarına talip olan zihniyetlere eyvallah etmeyecek kadar da gururludurlar.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
https://www.medyaninmerkezi.com/images/baglar-belediyesi-haber.jpeg