DOLAR 18,6320 0.03%
EURO 19,2935 0.11%
ALTIN 1.042,600,15
BIST %
BITCOIN 302333-2,11%
Diyarbakır
14°

KAPALI

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Ak Parti sahaya indi, vatandaş taleplerini iletti…

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı ve beraberindeki heyet, “2023’e Doğru Şehir Buluşmaları” etkinliği çerçevesinde Diyarbakır'a geldi. Partisinin İl Başkanlığında düzenlenen basın toplantısında konuşan Yazıcı, çevre il milletvekilleri ve MKYK üyeleriyle Diyarbakır’da özel buluşma yapacaklarını söyledi. YApılacak olan bir dizi temasın ardından Diyarbakır'ın bu ziyaretlere tarzı merak konusu.

ABONE OL
23 Eylül 2022 20:10
0

BEĞENDİM

ABONE OL

– AK Parti heyeti Diyarbakır’a çıkarma yaptı…

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı, “Bugün terör örgütü Türkiye’de icrai faaliyette bulunan bir siyasi parti üzerinde bir anlamda tabiri caizse vesayetçi bir etki vurgulamaktır. Dolayısıyla HDP bu bağlantıyla kendini arındırmadıkça Türkiye’nin belli sorunlarının aşılması konusunda muazzam bir engel olduğu görülmektedir” dedi.
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı ve beraberindeki heyet, “2023’e Doğru Şehir Buluşmaları” etkinliği çerçevesinde Diyarbakır’a geldi. Partisinin İl Başkanlığında düzenlenen basın toplantısında konuşan Yazıcı, çevre il milletvekilleri ve MKYK üyeleriyle Diyarbakır’da özel buluşma yapacaklarını söyledi. Yazıcı, “AK Parti’nin kuruluş temelinde millet var. Dolayısıyla millet AK Parti’yi inşa etmiş. Liderimiz Recep Tayyip Erdoğan öncülüğünde tabelasını hep beraber takmışız ve yürüyüşümüze devam ediyoruz. Bugünkü yapacağımız buluşma boyutunda Diyarbakır merkez başta olmak üzere 17 ilçemizde çalışmaları şu andan itibaren başlayarak gece geç saatlere kadar sürdürecek arkadaşlarımız. Ben de arkadaşlarımla belirlediğimiz program çerçevesinde arkadaşlarımızla ziyaretlerimizi yapacağız. Sivil toplum kuruluşlarıyla (STK) buluşmalarımız olacak. Vefa yemeği adı altında akşam da partimizde arkadaşlarımızla program gerçekleştireceğiz” dedi.
Siyasete musallat olmuş vesayetçi yapıları millete dayanarak ortadan kaldırdıklarını ifade eden Yazıcı, “Sosyal alanda ayrışmaları ortadan kaldırdık. Kimi insanların giyim tarzı ya da konuşma dili itibarıyla dışlandıkları süreçleri de iyileştirdik. Terör örgütünün özellikle 40 yıldan bu yana özellikle doğu ve güneydoğu bölgesinde etnik köken vurgusu yapmak suretiyle hareketinin temelini teşkil etmek üzere kullandığı argümanları ortadan kaldırdık ve bu alanda da muazzam bir temizlik yaptık. Dolayısıyla bugün terör örgütü Türkiye’de icrai faaliyette bulunan bir siyasi parti üzerinde bir anlamda tabiri caizse vesayetçi bir etki vurgulamaktır. Dolayısıyla HDP bu bağlantıyla kendini arındırmadıkça Türkiye’nin belli sorunlarının aşılması konusunda muazzam bir engel olduğu görülmektedir” diye konuştu.

Türkiye’nin 2023 seçimlerine hızlı bir şekilde ilerlediğini kaydeden Yazıcı, 2023 seçiminin ülke için tarihi anlamda önemli bir yere sahip olduğunu söyledi. Yazıcı, “Önümüzdeki seçim tarihi anlamda önemlidir. Kurtuluş Savaşı sonunda aziz milletimizin en kıymetli kazanımı cumhuriyettir. Cumhuriyetin kuruluşunun 100’üncü yılının son seçimidir. Bu anlamda da aziz milletimizin karşısına çıkacak en donanımlı kadro AK Parti ve Cumhur İttifakı’dır. Her şeyi çözdük demiyorum. Ama 20 yılda Türkiye’de el atmadığımız, gündem konusu yapmadığımız hizmet alanlarını genişletecek faaliyetler yaptık. Gece gündüz demeden bunların sürekli takipçisi olduk” şeklinde konuştu.
“Dış politikada Türkiye’nin nasıl temsil edildiğini hepimiz görüyoruz” diyen Yazıcı, sözlerini şöyle sürdürdü:
“En azından bir iki gün önce Cumhurbaşkanımızın Birleşmiş Milletlerde yaptığı konuşmayla ve kuzeyimizdeki savaşan iki ülkeyle ilgili Türkiye’nin takındığı tutum ve gösterdiği performansın dış politik alanda ne kadar aziz milletimizin geçmişiyle bağlantılı ve değerlerimiz bakımından da gurur duyacağımız olaylarla dolu olduğunu hepimiz göreceğiz diye düşünüyorum.”

https://www.medyaninmerkezi.com/images/baglar-belediyesi-haber.jpeg

“Biz, Türkiye’nin hiçbir sorununu kapı arkası bırakmadık ve halının altına atmadık”
Hayat pahalılığıyla mücadele konusunda gerekli önlemleri hem Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın hem de gerekli makamların aldığını ifade eden Yazıcı, “Biz, Türkiye’nin hiçbir sorununu kapı arkası bırakmadık ve halının altına atmadık. Dolayısıyla hayat pahalılığıyla mücadele etme konusunda bir taraftan gerekli önlemler alınırken, bir taraftan da enflasyon dolayısıyla satın alma gücü azalmış kesimleri imkanlar örtüsünde ilave katkı sağlamak suretiyle tasfiye ediyoruz” ifadelerinde bulundu.
AK Parti Diyarbakır İl Başkanı Muhammet Şerif Aydın da, AK Parti iktidarında elde edilen kazanımların devrim niteliğinde olduğunu söyledi. Aydın, “Atılmış olan bütün adımların gelecek nesillere aktarılacağı istasyon olarak 2023 seçimlerini görüyoruz. Genel merkezimizin belirlemiş olduğu format dahilinde ‘2023’e Doğru Şehir Buluşmaları’ programında bugün 17 ilçemizde ve il merkezimizde bir dizi programlar gerçekleştireceğiz. Bugün yapacağımız çalışmalarda arkadaşlarımız il ve ilçe merkezlerimizin tamamında sahada vatandaşlarımızın içinde yer alacaklar” dedi.
“2023’e Doğru Şehir Buluşmaları” ekinliği çerçevesinde Diyarbakır’a bir takım temaslarda bulunmak üzere gelen AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı’ya Diyarbakır Milletvekilleri Ebubekir Bal, Oya Eronat, Mehmet Mehdi Eker, Elazığ Milletvekili Sermin Balık, Elazığ Milletvekili Zülfü Demirbağ, Siirt Milletvekili Osman Ören, Şırnak Milletvekili Rizgin Birlik, Batman Milletvekili Ziver Özdemir, Bingöl Milletvekili Feyzi Berdibek, Bitlis Milletvekili Cemal Taşar, Malatya Milletvekili Hakan Kahtalı, Malatya Milletvekili Öznur Çalık, Malatya Milletvekili Ahmet Çakır, Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkçi, Kahramanmaraş Milletvekili Ahmet Özdemir, Kahramanmaraş Milletvekili Mehmet Cihat Sezal, Merkez Karar Yönetim Kurulu (MKYK) Üyeleri Şebnem Kocakelçi Elgörmüş, Türk İslam Karakoç, Metin Külünk, Burhan Kayatürk, Abdurrahim Fırat, Mehmet Nil Hıdır, AK Parti Diyarbakır İl Başkanı Muhammet Şerif Aydın ve beraberindeki heyet eşlik etti.

– AK Parti heyeti Diyarbakır’da STK temsilcileri ve kanaat önderleriyle buluştu…

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı, ‘2023’e Doğru Şehir Buluşmaları’ programı çerçevesinde Diyarbakır’a geldi. Yazıcı ve beraberindekiler, bir otelde sivil toplum kuruluşları (STK) temsilcileri ve kanaat önderleriyle bir araya geldi.
Konuşmasında siyasetin örgütlü bir yapıyı demokratik katılımcı ruhuyla inşa etmesi gerektiğine değinen Yazıcı, AK Parti teşkilatının örgütlenme bakımından hem dikey hem de yatay anlamda ileri bir seviyede olduğunu söyledi. Yazıcı, “Bu anlamda örgütlü bir toplumun teşkilatı ne kadar fazla ise demokrasi standardı o kadar yükselmiş demektir. Siyasi partiler de kimi zaman sivil toplum kuruluşları olarak nitelenen kümede yer almakla birlikte, örgütlenmenin en yaygın biçimini gerçekleştirendir” dedi.

“Bizim için Fatih Sultan Mehmet ne kadar değerliyse Selahattin Eyyubi de o kadar değerlidir”
İnanç değerleri, aile ve kardeşlik hukuku üzerine siyaset yapılmasına karşı olduğunu belirten Yazıcı, “İnanç değerlerimiz, aile ve kardeşlik hukukumuz bizim değerlerimizdir. Bireysel ilişkilerimize hakim olan nezaket ve nezahet kuralları bizim değerlerimizdir. Biz bunlar üzerine siyaset yapmayız. Tarihi değerlerimiz de İstanbul’un Fethi’nde Fatih Sultan Mehmet ne kadar değerlimizse Kudüs’ü haçlılardan geri alan Selahattin Eyyubi de o kadar değerimiz. 2023 seçimlerine doğru ilerlerken bu milletin en önemli kazanımlarından birisi olan cumhuriyetin kuruluşunun 100’üncü yılında seçim olacak. Bu coğrafyada bizi birbirimize bağlayan ortak vatan, ortak bayrak, ortak devlet ve varoluşumuzdur” ifadelerine yer verdi.
Türkiye’nin en büyük sorunlarından birisi olan terör belasını temizlemek için risk aldıklarını ifade eden Yazıcı, “Biz her sorunun çözümünden yanayız. Ama çözümle ilgili kullandığımız yöntemler değişiyor. O süreci terör örgütü maalesef 2015 yılında sabote etti. Ağababaları hükümetin zayıf düştüğünü sandığını söyledi. Yeniden adam öldürüp eylemlere başladılar. Bunlara biz seyirci mi kalacaktık? Onun en katmerlisini siz Sur’da yaşadınız. Türkiye, başına musallat olmuş bu beladan milletimizi kurtarma konusunda kararlıdır” şeklinde konuştu.

– AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Yazıcı evlat nöbetindeki ailelerle bir araya geldi…

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı, beraberindeki heyetle birlikte çocuklarının terör örgütü PKK tarafından dağa kaçırıldığı iddiasıyla HDP il binası önünde oturma eylemi yapan Diyarbakır annelerini ziyaret etti. Yazıcı, “Bu çocuklar Türk milletinin çocuklarıdır, bu olayda hassasiyetimiz son bulana kadar devam edecek” dedi.
Çocuklarının terör örgütü PKK mensupları tarafından dağa kaçırıldığı iddiasıyla 3 Eylül 2019’da farklı kentlerden Diyarbakır’a gelerek HDP il binası önünde oturma eylemi başlatan ailelerin evlat nöbeti bin 117’nci gününde de devam ediyor. Evlat nöbetindeki ailelere bir destek ziyareti de AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı’dan geldi. Ailelerle görüşen Yazıcı, “Annelerin 3 Eylül 2019 tarihinde başlattıkları, bugün devam eden bin 117 günüyle bu duruş kutsal bir duruş. Evlat için sergilenen bu duruş, insan hakları ve özgürlükleri, yaşama hakkı bakımından son derece anlamlı. Arkadaşlarımızla görüştük, hepsi çocuklarının dağa kaçırılış tarihleri itibarıyla düşüncelerini dile getirdiler. Söyleyecek kelam bulmakta zorluk çekiyorlar. Sözün bittiği yer, insanlık tarihinin en vahşi olayıyla bu anneler ve bizler karşı karşıyayız. Bu çocukların terör örgütüyle irtibatına katkı sağlayan, ilişki temin etme suretiyle bu alçakça, gaddarca icra edilen fiillerin gerçekleşmesine katkı veren her kim ise yaratılmışların en şerefsizleridir. Bu ateş bu annelerin değil hepimizin yüreğini dağlıyor” dedi.

Yazıcı, “Cumhuriyet hükümetlerimiz, başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere terör örgütüyle amansız bir mücadeleyi kararlıkla sürdürüyoruz. İnşallah Türkiye’yi bu beladan arındıracağız ve bu çocuklar da ailelerine kavuşur, yaşanan bu dram da sona erer. Terör örgütü tarafından kandırılarak ya da zorla dağa göndermeleri ve aileleriyle annelik hukukunu ortadan kaldırmaları karşısında Avrupa’da insan hakları üzerinden söylemler geliştiren ülke ve kurumların duyarsız, sessiz oluşları da ibretliktir. Onların çifte standartlı bu durumları deşifre olmuştur. Bu çocuklar Türk milletinin çocuklarıdır, bu olayda hassasiyetimiz son bulana kadar devam edecek” dedi.
HDP il binası önünde ailelerle buluşan Yazıcı’ya Merkez Karar Yönetim Kurulu Üyeleri Alaattin Parlak, Şebnem Kocakelçi Elgörmüş, Türk İslam Karakoç, Metin Külünk, Burhan Kayatürk, Abdurrahim Fırat, Mehmet Nil Hıdır, AK Parti Diyarbakır Milletvekilleri Ebubekir Bal, Oya Eronat, Mehmet Mehdi Eker, Elazığ Milletvekili Sermin Balık, Zülfü Demirbağ, Siirt Milletvekili Osman Ören, Şırnak Milletvekili Rizgin Birlik, Batman Milletvekili Ziver Özdemir, Bingöl Milletvekili Feyzi Berdibek, Bitlis Milletvekili Cemal Taşar, Malatya Milletvekilleri Hakan Kahtalı, Öznur Çalık, Ahmet Çakır, Bülent Tüfenkçi, Kahramanmaraş Milletvekilleri Ahmet Özdemir, Mehmet Cihat Sezal, AK Parti Diyarbakır İl Başkanı Muhammet Şerif Aydın ve beraberindeki heyet eşlik etti.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
https://www.medyaninmerkezi.com/images/baglar-belediyesi-haber.jpeg