Sorumsuzluğun faturası: KARANTİNA

Sorumsuzluğun faturası: KARANTİNA

AHMET BEŞENK - Yapılan onca uyarıya rağmen hala aşı noktasında istenen oranının yakalanmaması ve korunma noktasındaki pervasızlıkların kaçınılmaz sonucu karantina. Diyarbakır’da hastaneler her geçen gün Covit vakaları sonucu dolup taşarken Bismil ilçesinde 6, Çınar ilçesinde ise 3 mahalle karantina altına alındı.

ABONE OL
4 Ağustos 2021 20:10
Sorumsuzluğun faturası: KARANTİNA
1

BEĞENDİM

ABONE OL

Dikkatsizlik, tedbirsizlik, hijyen kurallarına uymamak ve aşıdan kaçmanın kaçınılmaz sonucu olan KARANTİNANIN sınırları sürekli genişliyor.

Yaşanan hızlı vaka artışlarının sonucunda hastanelerin yoğun bakım servisleri tekrar dolmaya başlarken yeni servislerde covit servisleri olarak açılıyor.

Vaka sayılarının artması ile birlikte son dönemlerde duymak istemediğimiz karantina konusu da gündeme geldi. Bu kapsamda Bismil ilçesinde 6 Mahalle, Çınar ilçesinde ise 3 mahalle karantinaya alındı.

Bismil’de 6 mahalleye korona virüs karantinası

Bismil ilçesinde 90 kişide korona virüs belirtileri üzerine yapılan test sonucundan pozitif çıktı. Bunun üzerine 6 mahalle, 2 Ağustos itibariyle İlçe Hıfzıssıhha Kurulu kararıyla 14 gün süreyle karantinaya alındı.
Edinilen bilgilere göre, Diyarbakır’ın Bismil İlçesinde 6 köy, korona virüs vakalarının görülmesi üzerine karantinaya alınarak giriş ve çıkışlara kapatıldı.
Korona virüse karşı aşılama çalışmaları devam ederken, Bismil İlçesi Aralık, Ambar, Eliaçık Güngeçti, Sinanköyü ve Serçeler köylerinde de yeni vakalar tespit edilmesi üzerine İlçe Umumi Hıfzıssıhha Kurulunca, bu yerleşim yerlerinin karantinaya alınmasına karar verildi.
Kaymakam açıklamada bulundu
Bismil Kaymakamlığınca da yapılan açıklamada, “Bismil’e bağlı Aralık, Ambar, Eliaçık, Güngeçti, Sinanköy ve Serçeler köylerinin 02 Ağustos 2021 tarihinden itibariyle 14 gün süreyle karantinaya alınarak köylerin giriş ve çıkışlarının kapatılmasına karar verilmiştir” denildi.

Çınar ilçesinde üç mahalle karantinaya alındı

Diyarbakır’ın Çınar ilçesinde üç mahalle korona virüs (Covid-19) salgını nedeniyle karantinaya alındı.
Çınar İlçe Hıfzıssıhha Kurulu Kaymakam Güher Sinem Büyüknalçacı bakanlığında alınan kararla ilçe hıfzıssıhha kurulu tarafından alınan kararla, 03 Ağustos 2021 tarihinde Çınar’a bağlı, Başaklı, Karababa ve Aşağı Konak Mahallesinde saat 21.00 itibariyle ikinci bir değerlendirmeye kadar karantinanın uygulanmasına, karar verildi.
Bu kapsamda, karantina süresince köylere giriş-çıkışların ilçe jandarma komutanlığınca kapatılarak, zorunlu hallerde kontrollü bir şekilde sağlanmasına, köyler içerisinde vatandaşların kalabalık gruplar halinde bir arada bulunmamalarına ve vatandaşların zorunlu olmadıkça evlerinden çıkmamalarına, oy birliğiyle karar verildiği duyuruldu.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP