SANAT SOKAĞI’NIN AÇILIŞI ETKİNLİKLERLE YAPILACAK

SANAT SOKAĞI’NIN AÇILIŞI ETKİNLİKLERLE YAPILACAK

AHMET BEŞENK DİYARBAKIR - Diyarbakır Valisi Münir Karaloğlu, Büyükşehir Belediyesi tarafından yeniden düzenlenen Sanat Sokağı’nın açılışını gerçekleştirecek.

ABONE OL
1 Eylül 2021 10:07
SANAT SOKAĞI’NIN AÇILIŞI ETKİNLİKLERLE YAPILACAK
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Büyükşehir Belediyesi, merkez Yenişehir ilçesindeki kentin en işlek ve sembol sokaklarından biri olan Sanat Sokağı’nı vatandaşların ailece gezebilmesi ve kültürel etkinliklerin merkezi olarak kullanılması için yeniden düzenledi.

31 Temmuz’da yapılması planlanan ülkemizin farklı noktalarında meydana gelen orman yangınları ve yaşanan can kayıpları nedeniyle ertelenen açılış programı 3 Eylül Cuma günü gerçekleşecek.

Vali Karaloğlu’nun, açılışını yapacağı Sanat Sokağı’nda, Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı,saat 15:00 ile 23:00 arasında bir dizi etkinlik gerçekleştirerek Diyarbakırlıların hoşça vakit geçirmelerini sağlayacak.

Sokakta saat 15:00’te “Dünden Bugüne Diyarbakır” fotoğraf sergisiyle başlayacak etkinlikler, bando performansı, halk oyunları gösterisiyle devam edecek.

Kent Konservatuarı’nın Türkçe, Kürtçe ve Zazaca eserleri seslendireceği açılış programı elektronik müziği nostaljik pop şarkılarla harmanlayan Zahit Altıntaş’ın konseri ile sona erecek.

Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı, yeniden düzenlenen Sanat Sokağı’nda birbirinden farklı etkinlikler gerçekleştirmeye devam edecek.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP