Anıt Park’taki onarılmayan yürüyüş yoluna vatandaşlardan tepki

Anıt Park’taki onarılmayan yürüyüş yoluna vatandaşlardan tepki

Diyarbakır’ın Yenişehir İlçesi’nde bulunan Anıt Park’taki yürüyüş yolunun aylardan bu yana kullanılmaz halde olması vatandaşların tepkisine neden oldu. Vatandaşların talebi doğrultusunda bakıma alındığı iddia edilen yürüyüş yolunun yaklaşık 4 aydan bu yana kullanılmaz durumda olduğu öğrenildi.

ABONE OL
26 Haziran 2022 15:13
Anıt Park’taki onarılmayan yürüyüş yoluna vatandaşlardan tepki
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Diyarbakır’ın merkezi konumundaki Ofis Semti’nde bulunan Anıt Park’taki yürüyüş yolu adeta çile yoluna döndü. Birkaç yıldan bu yana zemininin harap olduğunu ve yaklaşık 4 ay önce yürüyüş yolunun yapılmak için söküldüğünü belirten vatandaşlar, yolun bir an önce yapılması için yetkililerden yardım bekliyor. Sabah saatlerinde yüzlerce vatandaşın spor yapmak için kullandığı Anıt Park’taki yürüyüş yolunun harap halde olması vatandaşlardan tepki topladı.

Diyarbakır’da yürüyüş yapılabilecek tartan piste sahip nadir alanlardan birinin Anıt Park’taki yürüyüş yolu olduğunu belirten vatandaşlardan Ahmet Genç, “Sabahları spor yapmak için geldiğimiz Anıt Park’ta Son bir kaç yıldır zemini bozulan bırakın yürümeyi ayakta bile durulamayacak hale gelen zemin yaklaşık 4 ay önce söküldü. Herkesin bildiğin gibi Seyrantepe de bulunan Gençlik Spor Tesislerinin dışında Yenişehir ilçesinde vatandaşların yürüyüş yapacağı tartan piste sahip tek alanı Anıt Park’ tır.  4 aydır hiç bir şekilde el vurulmayan yürüyüş yolunun son hali görenleri şaşkına çeviriyor. Sabahın erken saatlerinden itibaren hergün binlerden fazla genci ve yaşlısı tarafından kullanılmaktadır. İlimizin en üst düzey bürokratlarının hem iş, hem de konutlarının karşısında bulunan bu parkın hali için bir an önce yetkililerin el atmasını bekliyoruz” diye konuştu.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP