MİNİKLERDEN KARPUZ FESTİVALİ

MİNİKLERDEN KARPUZ FESTİVALİ

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, bünyesindeki kreşlerde eğitimlerine devam eden 4-6 yaş arası miniklere yönelik ‘Karpuz Festivali’ düzenledi.

ABONE OL
20 Eylül 2021 15:55
MİNİKLERDEN KARPUZ FESTİVALİ
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, kentin önemli sembollerinden coğrafi tescil işaretli Diyarbakır karpuzunu gelecek nesillere aktarmak amacıyla etkinlik gerçekleştirdi. Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı, birçok türküye, kitap ve öykülere konu olan dünyaca ünlü Diyarbakır karpuzunu çocuklara tanıtmak amacıyla kreşlerden faydalanan öğrencilerine yönelik ‘Karpuz Festivali’ düzenledi. Sümerpark Ortak Yaşam Alanı’nda düzenlenen festival bando gösterisi ile başlarken, miniklerin eğlenceli dakikalar geçirdiği festivalde, karpuz yeme, karpuz yuvarlama ve her sınıftan seçilen 20 kız öğrencinin katılımıyla yapılan karpuz güzeli yarışmasıyla devam etti.
Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Mehmet Hayrullah Akyıldız, yarışmalarda dereceye giren miniklere çeşitli hediyeler verdi. Ailelerin de yoğun ilgi gösterdiği ve miniklerin eğlenceli vakit geçirdiği festival, karpuz ikramıyla sona erdi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP