DOLAR 18,6533 0.03%
EURO 19,2766 0.02%
ALTIN 1.042,700,06
BIST %
BITCOIN 302569-2,04%
Diyarbakır
14°

KAPALI

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

DİCLE ELEKTRİK İLE DÜ ARASINDA YÜKSEK LİSANS VE STAJ İŞBİRLİĞİ

Beritan Kaya DİYARBAKIR (İHA) - Dicle Elektrik ile Dicle Üniversitesi arasında imzalanan protokol ile şirket çalışanlarına lisansüstü programlardan yararlanma, üniversite öğrencilerine ise staj imkanı sağlanacak.

ABONE OL
9 Ağustos 2021 15:05
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Dicle Elektik ile Diyarbakır Dicle Üniversitesi (DÜ) arasında yapılan işbirliği protokolü ile şirket çalışanlarına yüksek lisans eğitim imkanı sağlanırken, üniversite öğrencileri ise şirket bünyesinde staj yapma hakkına kavuştu. Rektörlük binasında düzenlenen protokolün imza törenine Dicle Elektrik Genel Müdürü Yaşar Arvas, DÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakoç, Eksim Holding İnsan Kaynakları Direktörü Hasan Kaya, DÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ezeli Azarkan ve Dicle Elektrik Planlama ve İşe Alım Müdürü Ferat Kaya katıldı.

Çalışanlara lisansüstü eğitim, öğrencilere staj imkanı
Protokol ile Dicle Elektrik çalışanlarının bilgi ve becerilerinin artırılması, çalışmalarda kullanabilecekleri bilimsel yöntemleri öğrenmelerinin sağlanması ve uluslararası standartları yakalayarak üretimde verimlilik ve kalitenin artırılması amaçlanıyor. Dicle Elektrik çalışanları bu amaçla üniversiteye bağlı enstitüler bünyesindeki lisansüstü programlardan yararlanabileceği öğrenildi.
Üç yıl boyunca geçerli olması ön görülen protokol ile aynı zamanda şartları taşıyan Dicle Üniversitesi öğrencilerine Dicle Elektrik bünyesinde staj imkanı sağlanacağı bildirildi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
https://www.medyaninmerkezi.com/images/baglar-belediyesi-haber.jpeg