DOLAR 18,5053 0.29%
EURO 17,7905 0.52%
ALTIN 964,89-0,09
BIST %
BITCOIN 349700-6,43%
Diyarbakır
24°

AÇIK

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

BÖLGEDE DUYMAYAN KALMADI

Dünya lezzeti olan alternatif tatlıları Diyarbakır’a kazandıran Hacıbaba Pastaneleri, bir ilke daha imza atarak Arap ülkelerinin vazgeçilmez lezzeti olan Lübnan künefesini Şubat ayında vatandaşlara sundu.

ABONE OL
16 Mart 2022 14:55
1

BEĞENDİM

ABONE OL

Dünyaya kazandırdıkları soğuk baklava ile 37 yıldır tatlı sektöründe nam salan ve alternatif dünya tatlarını da bölgeye kazandıran Hacıbaba Pastaneleri, Arap ülkelerinin vazgeçilmezi haline gelen Lübnan künefesini ilk kez Diyarbakır’a Şubat ayında taşıdı. Diyarbakır’ın kalbi olan Sur ilçesinde açtıkları tarihi pastaneyle turistleri hem tarihe yolculuk yaptıran hem de yöreye has tatlılarla ağızları tatlandıran Hacıbaba Pastaneleri Yönetim Kurulu Başkanı Yılmaz Elaldı, Lübnan künefesinde bir aydan az bir sürede 5 kat satışı artarak talep patlaması yaşandığını ve birçok tatlıcılarında örnek alarak yapmaya başladığını söyledi.

“Bunu dünyaya Lübnan’dan daha iyi tanıtacağız”

İşlerinin yenilik olduğunu ve memlekete çeşitli ürünler kazandırmak olduğunu ifade eden Elaldı, Diyarbakır’ı dünyaya tanıtmak, bu sektörün Hacıbaba Pastanelerini takip etmelerini sağlamak olduğunu kaydetti. Diyarbakır’a getirdikleri Lübnan Künefesini şimdilerde yapmayan hiçbir yer kalmadığını savunan Elaldı, “Her zaman dediğimiz gibi orijinali Hacıbaba Pastanelerinde. Satışlar her gün artıyor, ilk gün ile bugün arasında 5 kat fark var. Taklitler aslını yaşatır, bizde bununla ve bizi takip etmelerinden gurur duyuyoruz. Bugün soğuk baklavamız dünyaya Diyarbakır’ı tanıttı. Bugün Lübnan Künefemiz, güneydoğuda bir aya yakındır yapmamıza rağmen duymayan kalmadı. Bunu dünyaya Lübnan’dan daha iyi tanıtacağız inşallah. Bizde olan çeşitlilik Türkiye’de ikinci bir firmada yok, çünkü en az haftada bir gün yeni çıkan araştırma ve geliştirme (AR-GE) çalışmalı ürünümüz var. Taklitler aslını yaşatır” dedi.

DÜNYA LEZZETİ OLAN ALTERNATİF TATLILARI DİYARBAKIR’A KAZANDIRAN HACIBABA PASTANELERİ, BİR İLKE DAHA İMZA ATARAK ARAP ÜLKELERİNİN VAZGEÇİLMEZ LEZZETİ OLAN LÜBNAN KÜNEFESİNİ ŞUBAT AYINDA VATANDAŞLARA SUNDU. KISA SÜREDE NAM SALAN KÜNEFE SATIŞI 5 KAT ARTTI, BÖLGEDE BİRÇOK TATLICI YAPMAYA BAŞLADI.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP