DOLAR 18,6335 -0.01%
EURO 19,5316 0.61%
ALTIN 1.055,620,38
BIST %
BITCOIN 302162-1,82%
Diyarbakır

AZ BULUTLU

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

KIRSALDAKİ EĞİTİM YUVASINA BAĞLAR BELEDİYESİNDEN HİZMET ELİ

Diyarbakır’ın Bağlar İlçe Belediyesi, 30 kilometre uzaklıkta bulunan kırsal Ekince Mahallesinde 81 öğrencinin öğrenim gördüğü ilkokulun çevresini yenileyerek modern bir çevre düzenlemesine kavuşturdu. Öğrencilerin emeğiyle okulun çevresine fidanlar dikilerek yeşil alan oluşturuldu.

ABONE OL
26 Eylül 2021 10:09
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Diyarbakır’ın Bağlar İlçe Belediyesi, kırsal mahallede bulunan eğitim yuvasını öğrenciler için rahat zaman geçirip oyun oynayabilecekleri hale getirdi. Ekince Mahallesi İlkokulu önceki yıllarda çevre düzenlemesi olmadığı için ilkel koşullar barındırıyordu. Okul yönetimi ve velilerin talebi üzerine harekete geçen belediye, peyzaj, parke taşı döşeme ve çevre düzenlemesi çalışmalarıyla okulun kampüsünü baştan aşağı yeniledi. Hummalı bir çalışma ve emek ortaya koyan öğretmen ve öğrenciler de okulun çevresinde fidanları toprakla buluşturarak, gelecekte bölgeye oksijen deposu olacak yeşil alanın temelini attı.

DİYARBAKIR’IN BAĞLAR İLÇE BELEDİYESİ, 30 KİLOMETRE UZAKLIKTA BULUNAN KIRSAL EKİNCE MAHALLESİ’NDE 81 ÖĞRENCİNİN ÖĞRENİM GÖRDÜĞÜ İLKOKULUN ÇEVRESİNİ YENİLEYEREK MODERN BİR ÇEVRE DÜZENLEMESİNE KAVUŞTURDU. ÖĞRENCİLERİN EMEĞİYLE OKULUN ÇEVRESİNE FİDANLAR DİKİLEREK YEŞİL ALAN OLUŞTURULDU.

“81 öğrencili okul şimdi daha huzurlu”
81 öğrenci ve 5 öğretmenin görev yaptığı Ekince İlkokulu sağlanan bu hizmetlerle şimdi daha huzurlu olduğunu belirten ve Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu’nun taleplerini anında yerine getirdiğini aktaran okul müdürü Sait Akdağ, okullarının daha önce çevresinin çok kötü olduğunu kaydetti. Akdağ, “Öğrencilerimiz zor koşullarda gelip gidiyordu. Bu yöndeki talebimizi Bağlar Belediye Başkanımız Hüseyin Beyoğlu’na iletince kendisi hemen çalışma başlattı. Okulumuz çok güzel bir görüntü kazandı. Bizim için ve velilerimiz için de iyi oldu. Öğrencilerimizle beraber geleceğe nefes olmak amacıyla fidan diktik. Başkanımıza ve emeği geçen belediye ekiplerine teşekkür ediyoruz” dedi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
https://www.medyaninmerkezi.com/images/baglar-belediyesi-haber.jpeg