JANDARMA GÖREV BAŞINDA

JANDARMA GÖREV BAŞINDA

AHMET BEŞENK DİYARBAKIR – Diyarbakır İl Jandarma komutanlığına bağlı ekipler her zaman olduğu gibi yine görev başında. Çocuklarımızın ve gençlerimizin sağlıklı bir yaşam sürmeleri içen Jandarma ekipleri zararlı alışkanlıklardan, uyuşturucu ve terör olaylarından arındırılmaları için “Çocuk ve Gençlerin Korunmasına Yönelik Okul Çevreleri ile Servis Araçları Denetimi” kapsamında Huzur ve Güven uygulaması gerçekleştirdi. Alınan bilgilere göre çalışmalar aralıksız olarak sürdürülecek.

ABONE OL
9 Eylül 2021 10:26
JANDARMA GÖREV BAŞINDA
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Diyarbakır İl Jandarma komutanlığı tarafından yayınlanan bir bülten ile gerçekleştirilen uygulama konusunda bilgi aktardı.

Yapılan bilgilendirme açıklamasında şunlara yer verildi: “İlköğretim, ortaöğretim ve üniversite çağındaki çocukların, gençlerin başta uyuşturucu maddeler olmak üzere, terör nitelikli oluşumlar ile narkotik ve asayiş suçlarından uzak tutulması ve korunması, eğitim ve öğretimin güvenli bir ortamda sürdürülebilmesi, çocukların suça sürüklenmesini ve suç mağduru olmasını engellemek, zararlı alışkanlıklardan ve tehlikeli maddelerden korumak maksadıyla Türkiye genelinde “Çocuk ve Gençlerin Korunmasına Yönelik Okul Çevreleri ile Servis Araçları Denetimi” kapsamında Huzur ve Güven uygulaması 08 Eylül 2021 günü icra edilmiştir.

Diyarbakır İl Jandarma Komutanlığı sorumluluk alanında icra edilen Huzur ve Güven uygulaması sonucunda; (399) okul çevresi, (11) internet salonu, (4) oyun salonu, (114) kahvehane, (28) büfe ve (14) park bahçe kontrol edilmiştir. Yapılan kontroller neticesinde; (6.447) şahıs sorgulanmış, (29) şahıs yakalanarak haklarında adli ve idari işlembaşlatılmıştır.

     Söz konusu faaliyet kapsamında,trafik uygulamaları sonucunda (1.351) araç ve okul servis aracı kontrol edilerek (43) şahsa toplamda (38.876) TL idari para cezası uygulanmış ve (21) araç trafikten men edilmiştir.

Halkımızın huzur ve güvenliğinin sağlanmasına yönelik yürütülen adli ve mülki görevlere artan bir azim ve kararlılıkla aralıksız olarak devam edilmektedir. Kamuoyuna saygı ile duyurulur.”

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP