GENÇLER GELECEKLERİNE KOŞTULAR

GENÇLER GELECEKLERİNE KOŞTULAR

DİYARBAKIR - Tüm ülke genelinde olduğu gibi Diyarbakır’da öğrenciler, gençler geleceklerine yön verecek olan Yüksek öğretim Kurumları Sınavına (YKS) yetişmek için sıkı bir performans sergilediler. YSK sınavı için yanlış okula gelen öğrenciyi okul görevlisi yoldan geçen otomobili durdurup, sınava gireceği okula götürmesi istedi. O anlar kameraya anbe an yansıdı. Tüm yurtta olduğu gibi Diyarbakır’da da YKS sınavına girecek öğrenciler, sınav saatinden önce sınav merkezlerine geldi. Yenişehir ilçesi Ali Emiri Ortaokulu’na YKS sınavı için gelen öğrenci, görevliler tarafından sınav giriş belgeleri kontrol edilerek tek tek içeri alındı.

ABONE OL
26 Haziran 2021 13:15
GENÇLER GELECEKLERİNE KOŞTULAR
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Bazı öğrenciler yanlış okula gittiler
Sınavın telaşına kapılan çok sayıda öğrenci gidecekleri okulları şaşırırken kimileri de isim benzerliğinden dolayı farklı okullara gittiler.

Korona virüs tedbirlerinin de alındığı okulda sınava girecek bazı öğrenciler yanlış okula gelince görevliler tarafından gidecekleri okula yönlendirirken, bir öğrenci ise sınavın yapılacağı okul yerine yanlış okula geldi. Okul görevlileri tarafından sınav kağıdı kontrol edilen öğrencinin yanlış okula geldiği anlaşılınca okul görevlisi yolda durdurduğu özel bir otomobil sürücüsünden öğrencinin sınava gireceği okula götürmesi istedi. Bu isteği geri çevirmeyen otomobil sürücüsü öğrenciyi aracına alarak hızlı bir şekilde sınava gireceği okula götürdü.

Sınava girecek olan öğrencilerin telaşları hem kendilerini hem de ailelerini heyecan içinde bıraktı. Saat 10.00 itibari ile başlayan sınavın stresini ve heyecanını en az öğrenciler kadar öğrenci ve gençlerin ebeveynleride yaşadı. Sınavdan umutlu çıkanlar sevinçle, pek umudu olmayanlar ise nasip seneye diyerek çıktılar.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP