ÇINARLILAR ÇOK ŞANSLI

ÇINARLILAR ÇOK ŞANSLI

DİYARBAKIR -Göreve atandığı Çınar ilçesinde tüm ilçe sakinleri ile birebir iletişim kuran ve dertleri ile hemhal olan Kaymakam Güher Sinem Büyüknalçacı, içten tavırları ve sempatik yaklaşımlarıyla Çınarlıların kalbine taht kurdu. İlçedeki esnaflarla oturup dertleşen, ihtiyaç sahiplerinin her daim yanında olan kaymakam Büyüknalçacı, okulların yüz yüze açıldığı bu ilk günde çocukları yanlız bırakmadı, onların heyecanlarına ortak oldu.

ABONE OL
6 Eylül 2021 17:50
ÇINARLILAR ÇOK ŞANSLI
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Esnaflarla oturup değerlendirmelerde bulunuyor, ev hanımlarını evlerinde ziyaret edip sohbet ediyor, gençlerle oturup abla, kardeş iletişimi kuruyor ve Çınar onu çok seviyor.

Sözünü ettiğimiz kişi Çıman Kaymakamı Güher Sinem Büyüknalçacı. Göreve geldiği günden bu güne değin alışılmışın dışında bir profil çizerek koskoca Çınar ilçesinin ablası olabilmeyi başaran narin kişilerden biri olan Kaymakam Büyüknalçacı, uzun zamandan beridir ara verilen eğitim ve öğretim döneminin ilk gününde de çocukları yalnız bırakmadı, onlarla yakından ilgilendi, okulları denetledi ve eğitimcilerle toplantılar gerçekleştirdi.

Diyarbakır’da çok sayıda öğrenci sabah saatlerinde okullarının yolunu tutarken, Çınar Kaymakamı Güher Sinem Büyüknalçacı çocukların mutluluğunu paylaştı.

UZUN BİR YAZ TATİLİ BİTTİ VE OKULLAR AÇILDI. DİYARBAKIR’DA ÇOK SAYIDA ÖĞRENCİ SABAH SAATLERİNDE OKULLARININ YOLUNU TUTARKEN KAYMAKAM ABLALARI ONLARI YALNIZ BIRAKMADI.


Okul öncesi, ilköğretim ve ortaöğretim öğrencileri, sosyal mesafe ve maske kuralı gözetilerek sınıflarına alındı. Yeni tip korona virüs (Covid-19) tedbirleri nedeniyle velilerin kabul edilmediği açılış töreniyle çocuklar derslerine başladı. Diyarbakır’da gönülleri fetheden ve her fırsatta kapı kapı dolaşıp aileler ve çocuklarla zaman geçirip çeşitli etkinliklerle çocuklara zaman ayıran, çocukların kaymakam ablası öğrencilerin heyecanına ortak olup öğrencilerle hatıra fotoğrafı çektirdi. Çınar Kaymakamı Güher Sinem Büyüknalçacı; “Okullarımız sadece eğitim öğretim değil aynı zamanda çocuklarımızın sosyalleştiği, kendilerini geliştirdikleri, geleceklerinin temellerini attığı alanlar, uzun zamandır okullarından uzak kalan öğrencilerimizin yeniden okula koşa koşa geldiğini ve gözlerinin sevinçle parladığını görmek harika, tüm öğrenci ve öğretmenlerimize sağlıklı ve başarılı bir eğitim öğretim yılı diliyorum” dedi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP