DOLAR 18,6344 0.01%
EURO 19,2923 0.01%
ALTIN 1.043,150,11
BIST %
BITCOIN 302050-2,22%
Diyarbakır
14°

KAPALI

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

BİR TÜRLÜ DÜZELMİYORUZ

DİYARBAKIR - Yapılan uyarılar, ikazlar, yayınlanan vaka tablolarındaki oranlar ve yetkililerin yaptığı bunca uyarıya karşılık akıl almaz bir uygulama içinde olan kitleler Corona bulaşının etkilerini çok ta ciddiye almıyor olsa gerek. Özellikle Diyarbakır'ın bir çok merkezi ile bazı ilçeleri Covit tehdidine ya inanmıyor, ya ciddiye almıyor ya da algılamak istemiyor. Her gün kapsamı genişleyen karantina alanlarına çınar ilçesinden bir mahalle daha eklendi. İlçe Hıfzıssıhha Kurulu tarafından alınan karar doğrultusunda, İlçe Hıfzısıhha kurulunun yayınına göre Çınar'a bağlı Bağacık Mahallesi'nde 11 Ağustos tarihi saat 09.00 itibariyle ikinci bir değerlendirmeye kadar karantina uygulamasına geçildiği kaydedildi. Öte yandan Dicle Kaymakamlığı da ilçenin dört bir yanına astıkları pankartlarla herkesi aşı olmaya davet ediyor.

ABONE OL
11 Ağustos 2021 15:34
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Diyarbakır’ın Çınar ilçesinde bir mahallenin, korona virüs salgını nedeni ile karantinaya alındığı bildirildi.
İlçe Hıfzıssıhha Kurulu Kaymakam Güher Sinem Büyüknalçacı bakanlığında toplandı. İlçe Hıfzıssıhha Kurulu tarafından alınan karar doğrultusunda, Çınar’a bağlı Bağacık Mahallesi’nde 11 Ağustos tarihi saat 09.00 itibariyle ikinci bir değerlendirmeye kadar karantina uygulamasına geçildiği kaydedildi. Bu kapsamda karantina süresince köye giriş çıkışların İlçe Jandarma Komutanlığınca kapatılarak, zorunlu hallerde kontrollü bir şekilde sağlanmasına, köy içerisinde vatandaşların kalabalık gruplar halinde bir arada bulunmamalarına ve vatandaşların zorunlu olmadıkça evlerinden çıkmamalarına oy birliğiyle karar verildiği ifade edildi.

Dicle Kaymakamlığından pankartlı aşı çağrısı

Diyarbakır’ın Dicle ilçesinde artan korona virüs vakalarıma karşı vatandaşları aşı olmaya teşvik etmek amacıyla, ilçenin birçok noktasına pankart asıldı.
Dicle Kaymakamlığı, vatandaşları pankartlarla aşı olmaya davet etti. Pankartlarda, “Tedirgin olma, aşı ol. Aşı olalım, korona virüsten kurtulalım. Bugün olmazsan aşı, yarın dökersin gözyaşı. Ölmeden, öldürmeden aşı ol. Aşıyla korona virüsü aşıyoruz’’ ifadelerine yer verilerek vatandaşlara aşı yapılması çağrıda bulunuldu.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
https://www.medyaninmerkezi.com/images/baglar-belediyesi-haber.jpeg