DOLAR 18,6657 0.06%
EURO 19,3448 0.12%
ALTIN 1.042,540,04
BIST %
BITCOIN 302214-0,20%
Diyarbakır
14°

KAPALI

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Ebeveyn okulu meyvelerini veriyor

Başarı skalasını her geçen gün daha yükseklere taşıyan Diyarbakır Maya okullarının gerçekleştirdiği ebeveyn okulu meyvelerini veriyor. Aileler ile öğrenciler arasındaki ilişki çıkasının önemine dikkat çekilen ve daha bir çok konuda bilgi alışverişi yapılan çalışmalar birebir öğrencilerin eğitim ve öğretim durumlarına yansıyor. Bu çerçevede Diyarbakır Maya Okulları rehberlik birimi tarafından ailelere çeşitli zamanda belirli aralıklarında eğitim vererek çocuklarında gelişimine katkı sağlıyor.

ABONE OL
19 Kasım 2022 19:58
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Sürekli olarak yeni ve gelişmiş yöntemler ile hem öğrencileri hem de velileri bir araya getiren Diyarbakır Maya okulları düzenledikleri ebeveyn okulu etkinlikleri ile daha iyi bir gelişim elde ediyor. Ebeveyn okulu etkinlikleri ile ailelere ulaştıklarını ve kaliteli bir eğitim yaşamı için ailenin rolünün ne denli önemli olduğuna vurgu yapan Psikolojik Danışman ve Rehber Öğretmeni Dilan Oğur, “Ebeveyn Okulu ile Diyarbakır Maya Okulları’nda bir ilki gerçekleştirdik. Ebeveyn okulun temel felsefesi ‘Koşulsuz ebeveynlik’ üzerine kuruludur. Amaç birey olmanın temel prensiplerini anlatmak. Birey olamayan çocuklar mutlu ve anlamlı bir yaşam süremez. Ebeveyn eğitiminde ilk konumuzu “Çocuklarda Sosyal Duygusal Beceri Gelişimi” olarak belirledik. Ne yazık ki akademik becerilerin öncelik olarak görüldüğü bir dünyadayız. Akademik başarı denince aklımıza ilk gelen zeka katsayıları ya da bilişsel performans olur. Oysaki akademik başarı sadece zeka katsayısından oluşmuyor. Zekayı da iyi kullanıp geliştirebilmek için öz denetim, stresle başa çıkma ve duygu düzenleme gibi bir dizi beceriye ihtiyaç duyulmakta.” dedi.

Psikolojik Danışman ve Rehber öğretmeni Selma Erboğa ise ebeveyn okulu konularını çocuklarımızın ihtiyaçlarından yola çıkarak belirlediklerini ve gayelerinin ortak bir bilinç oluşturmak ile farkındalık yaratmak olduğunu belirtti. 

https://www.medyaninmerkezi.com/images/baglar-belediyesi-haber.jpeg

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
https://www.medyaninmerkezi.com/images/baglar-belediyesi-haber.jpeg