15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ ANISINA “SPORA GEL VATAN TURNUVASI”

15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ ANISINA “SPORA GEL VATAN TURNUVASI”

DİYARBAKIR - Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’nin, “Spora Gel” öğrencileri, 5 yıl önce hain darbe girişiminde vatan uğruna şehit düşen 251 yiğidin anısına düzenlenen turnuvada birbirleriyle yarıştı.

ABONE OL
15 Temmuz 2021 16:21
15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ ANISINA “SPORA GEL VATAN TURNUVASI”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı’nın, çocukların yaz tatillerini verimli geçirmeleri amacıyla 18 farklı spor branşında 8-14 yaş arası çocuklar için başlattığı “Spora Gel” kurslarında eğitimler 20 bin öğrencinin katılımıyla devam ediyor. Büyükşehir Belediyesi, 15 Temmuz şehitleri anısına 6 farklı branşta 7 bin 491 öğrencinin katılım gösterdiği ve 7 gün süren “Spora Gel Vatan Turnuvası” düzenledi.

DİYARBAKIR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NİN, “SPORA GEL” ÖĞRENCİLERİ, 5 YIL ÖNCE HAİN DARBE GİRİŞİMİNDE VATAN UĞRUNA ŞEHİT DÜŞEN 251 YİĞİDİN ANISINA DÜZENLENEN TURNUVADA BİRBİRLERİYLE YARIŞTI.


Belediyeye ait spor tesislerinde gerçekleştirilen turnuvalarda 18 takım ve 346 bireysel branşta öğrenciler mücadele etti. Katılımcı tüm minik sporculara turnuva boyunca çeşitli ikramlar yapıldı, üzerinde 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nü simgeleyen tişörtler armağan edildi. Gençlik ve Spor Hizmetleri Daire Başkanı Mehmet Kesen, etkinlik sonunda tüm branşlarda 2’inci, 3’üncü olan takım ve sporculara hediye ve ödülleri verdi.
Diyarbakır Valisi Münir Karaloğlu, bireysel ve takım sporlarında birinciliğe uzanan miniklere, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinliklerinin yapılacağı Kurşunlu (Fatih Paşa) Camii Meydanı’nda hediyelerini verecek.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP