DOLAR 18,4191 0.52%
EURO 17,8508 -1.1%
ALTIN 973,04-1,08
BIST %
BITCOIN 348782-0,96%
Diyarbakır
27°

AÇIK

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

TARSUS BELEDİYESİ DALLAS DİZİSİNE DÖNDÜ

HABER MERKEZİ Tarsus Belediyesi tarafından Ekim ayı oturumu yapıldı. Sakin başlayan oturum yerini gergin anlara ve sert eleştirilere bıraktı. Meclis toplantısı sırasında Cumhur İttifakı grubu adına söz alan Ak Partili Meclis Üyesi Av. Abdurrahman Altınsucu, Belediye Başkanı Haluk Bozdoğan’a yönelik sert eleştirilerde bulundu. Altınsucu başkanın elinde sanki koz varmış gibi aba altından sopa göstermekle suçladı. Tarsus belediyesinde yaşanan ilginç ve entrikal anların sesi ta Diyarbakır'dan dahi duyulur oldu.

ABONE OL
27 Ekim 2021 18:41
1

BEĞENDİM

ABONE OL

 ‘Meclis üyelerini zan altında bırakıyorsunuz’

Meclis toplantısının hararetlenmeye başlamasıyla birlikte meclis oturumunda söz alan Ak Partili Meclis Üyesi Av. Abdurrahman Altınsucu, Belediye Başkanı Haluk Bozdoğan’a yönelik soyut ve mesnetsiz ithamlarda bulunduğunu belirtterekB “Sürekli meclis kürsüsünden soyut ve ispatı olmayan konuları ifade ediyorsunuz ve meclis üyelerini zan altında bırakıyorsunuz.” Diyerek suçladı.

‘Bu Neyin Dosyası Başkan’

Oturumda belediye başkanı Bozdoğan’a: “Dosyayı çıkardınız ve dediniz ki belediye şirketlerini inceleme komisyonlarındaki meclis üyelerimize bu dosyayı vereceğiz, onlar eğer ki yapılsın derse bununla ilgili yasal süreci başlatacağım’’ sözü hatırlatıldı.

‘Aba Altından Sopa Kime!’

Konuyla ilgili Altınsucu: ‘’Meclis oturumundan sonra İmar Ltd Şirketi’nin komisyon üyeleri olarak toplandığımızda, Namık bey de burada ‘Dosya nerede diye sorduk’, ‘Ne dosyası’ dedi. Bakın burada diğer meclis üyeleri şahit. Yani burada sürekli sanki elinizde birçok bir şeyler varmış da onları ortaya koyuyormuşsunuz gibi bir tavır içine giriyorsunuz; ama her defasında mecliste bunların konuşulması ne bu meclise ne de Tarsus’a fayda vermez. Yine söylüyoruz, eğer ki usule, mevzuata, yasaya aykırı iş ve işlemler varsa lütfen bunlarla ilgili gereğini yapın ve somut bilgilerle konuşun.’’ ifadelerini kullandı.

Diğer Hususlara da Değindi

Belediye başkanı Bozdoğan’ın ‘Borçları ödediklerine ve şeffaf olduklarına’ atıfta bulunan Altınsucu, 32 aylık dönemde belediye tarafından satılan taşınır ve taşınmazların toplam tutarının açıklanmasını talep etti. Başkan Bozdoğan İLKEM ile yapılan inşaat sözleşmesinin canlı yayınlandığını iddia etmişti; ancak Altınsucu bunun aksini düşünerek ‘’Bahsi geçen canlı yayının kamuoyuyla paylaşılmasını ve kamuoyunun aydınlatılmasını’’ başkan Bozdoğan’dan talep etti.

‘32 Ayda Tarsus’a Elle Tutulur Hiçbir Eser Kazandırmadınız’

Altınsucu, sosyal medya hesabından yapmış olduğu açıklamada ‘’32 ayda Tarsus’a elle tutulur hiçbir eser kazandırmayan CHP yönetimi maalesef laf oyunlarıyla kamuoyunu meşgul etmeye devam ediyor. Bu şehir felsefe yapmakla yönetilmez.’’ dedi.

En az 10 karakter gerekli
Tüm Yorumlar (1)
  • Recep

    Belediye başkanı aba altından sopa gösteriyor.


HIZLI YORUM YAP