DİŞTİ’DE RANDEVUSUZ YERİNDE AŞI UYGULAMASI

DİŞTİ’DE RANDEVUSUZ YERİNDE AŞI UYGULAMASI

Muhsin Taş DİYARBAKIR (İHA) - Diyarbakır Şehirlerarası Terminal İşletmeleri’nde (DİŞTİ), Kayapınar İlçe Sağlık Müdürlüğü mobil aşı ekipleri tarafından vatandaşlara randevusuz aşı yapılıyor.

ABONE OL
1 Temmuz 2021 16:17
DİŞTİ’DE RANDEVUSUZ YERİNDE AŞI UYGULAMASI
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Kayapınar İlçe Sağlık Müdürlüğü, kentte randevu sistemi ile aşı yapılmaya devam ederken, vatandaşlara kolaylık sağlamak için Şehirlerarası Terminal İşletmeleri’nde (DİŞTİ)’de randevusuz Covid-19 aşısı uygulaması başlattı. Büyükşehir Belediyesi personeli otogarda uygulamayla ilgili vatandaşlar bilgilendirilerek aşıya davet ediyor.
Görevli sağlık personelleri de bir yandan vatandaşları aşı olmaya teşvik ederken, diğer yandan da başvuran vatandaşlara aşılama yapıyor. Aşı olmak isteyen vatandaşlar, otogar çalışanları ve otobüs şoförleri onay formu düzenlenerek sisteme girişleri yapıldıktan sonra SinoVac ya da BioNTech aşılarından herhangi birini olabiliyor. Vatandaşlardan aşıdan sonra bir süre istirahat etmeleri isteniyor.

DİYARBAKIR ŞEHİRLERARASI TERMİNAL İŞLETMELERİ’NDE (DİŞTİ), KAYAPINAR İLÇE SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ MOBİL AŞI EKİPLERİ TARAFINDAN VATANDAŞLARA RANDEVUSUZ AŞI YAPILIYOR.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP