DOLAR 18,5430 0.45%
EURO 17,8861 1.06%
ALTIN 983,561,85
BIST %
BITCOIN 359704-3,56%
Diyarbakır
28°

AZ BULUTLU

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

SAĞLIK İŞÇİSİYİZ, HAKLARIMIZI İSTİYORUZ!

DİSK'e bağlı Devrimci Sağlık İşçileri Sendikası (Dev Sağlık-İş), sağlık çalışanlarının haklarının iyileştirilmesi talebiyle basın açıklaması yaptı.

ABONE OL
21 Ocak 2022 11:01
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Genel Sekreter Erdoğan Demir ve Genel Başkan Arzu Çerkezoğlu imzasıyla yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:
Kamu hastanelerindeki sağlık işçileri olarak emeğimizin karşılığını istiyor, sağlık hizmetinde biz de varız diyoruz! Hastanelerimizin güvenliğinde, laboratuvarlara götürülen kanlarda, sterilize edilen ameliyathanelerde, temizlenen hasta odalarında, hastalarımızın bakımında, acillere hasta taşıyan ambulansların direksiyonlarında, hastanedeki tüm cihazların teknik bakımında, hasta kayıtlarında, çekilen tomografilerde sağlık işçilerinin emeği var!
Bu nedenle, sağlık emekçileri arasında çalışma barışını bozan, sağlık işçilerini yok sayan uygulamaları kabul etmiyoruz!
Sağlık hizmeti ekip işidir, bu ekibin bozulmasına izin vermeyeceğiz!
Diğer sağlık çalışanları ile birlikte pandeminin tüm yükünü taşıyoruz, izinler kaldırıldığında sağlık işçisi sayılıyoruz, bize de uygulanıyor ama ücretlendirmede adımız bile anılmıyor.
Ama artık yeter! Yok sayılanlar kendisini var edecek! Sağlık işçileri yok sayılmaya ve sefalet ücretlerine razı olmayacak.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP