DOLAR 18,6505 0.08%
EURO 19,6216 0.14%
ALTIN 1.069,06-0,15
BIST %
BITCOIN 3139850,20%
Diyarbakır

PARÇALI BULUTLU

12:59

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

1. DOĞU PEDİATRİ KONGRESİ BAŞLIYOR

DİYARBAKIR - Doğu Pediatri Derneğinin Diyarbakır Dicle Üniversitesi kongre merkezinde düzenleyeceği 1. Doğu Pediatri kongresi yarın başlıyor.

ABONE OL
17 Kasım 2021 10:49
0

BEĞENDİM

ABONE OL

1. Doğu Pediatri kongresi çocuk sağlığı ve hastalıklarının konuşulacağı çocuk kongresi bölgede geniş katılımlı ilk kongre olma özelliği taşıyor. Tüm illerden birbirinden değerli çocuk hekimlerinin katılacağı kongre 18 kasımda kurslar ile başlayıp 21 kasıma kadar sürecek yoğun bir bilimsel program içeriyor. Kongrenin bilimsel programının zenginliğinin yanı sıra katılımcılar Doğu Pediatri Derneği tarafından planlanan Diyarbakır velime geceleri ve Ferhat Göçer konseri ile kongre sonrası ağırlanacak. Doğu Pediatri Derneği Başkanı Prof. Dr. Velat Şen “Bölgemizde ilk defa bu denli geniş katılımlı bir kongre düzenliyoruz. İlimize ve bölgemize hayırlı olsun“ dedi.
Doğu Pediatri Kongre Başkanı Doç. Dr. Sabahattin Ertuğrul “Daha önce çocuk sağlığını konuşmak üzere küçük çaplı seminerlerimiz ve toplantılarımız olurdu lakin 18-21 kasım tarihleri arası 4 gün sürecek önemli bir buluşmaya ev sahipliği yapıyoruz. İnşallah her yıl kongremiz daha güçlü bir şekilde katılımcı sayımızı da artırarak devam edeceğiz“ diye konuştu.
Doğu Pediatri Derneği Genel Sekreteri Doç. Dr. Muhammet Asena “Yaklaşık bir yıldır Diyarbakır’da gerçekleştireceğimiz kongremiz için ciddi bir hazırlık içerisindeyiz. Tüm bölgelerimizden 1000 civarı çocuk hekiminin katılacağı ve çocuk sağlığının tüm yönleri ile ele alınacağı kongremizi gerçekleştirecek olmanın heyecanı içerisindeyiz. Kongreye destek sunan tüm bileşenlerimize teşekkür ediyoruz“ şeklinde konuştu.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
https://www.medyaninmerkezi.com/images/baglar-belediyesi-haber.jpeg