GÖRME ENGELLİLER DİYARBAKIR’IN TARİHİNİ HİSSETTİ

GÖRME ENGELLİLER DİYARBAKIR’IN TARİHİNİ HİSSETTİ

AHMET BEŞENK DİYARBAKIR - Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Konya’dan kenti gezmeye gelen görme engelli vatandaşları ve ailelerini Dicle Vadisi Sosyal Tesisleri’nde ağırladı.

ABONE OL
1 Eylül 2021 10:11
GÖRME ENGELLİLER DİYARBAKIR’IN TARİHİNİ HİSSETTİ
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Büyükşehir Belediyesi, Görmeyenleri Koruma Derneği öncülüğünde kente gelen engelli vatandaşları Diyarbakır’ın tarihi mekânlarını rehberler eşliğinde gezdirdi, tarihi ve kültürel yerlerle ilgili bilgilendirildi.

İçkale, Hz. Süleyman Cami, Ulu Cami, Hasanpaşa Hanı, Dört Ayaklı Minare ve OngözlüKöprü’yü kapsayan geziden görme engelli vatandaşlar Diyarbakır’ı hissetti.

Büyükşehir Belediyesi, gezinin ardından görme engelli vatandaşları ve ailelerini Dicle Vadisi Sosyal Tesisleri’nde ağırlayarak çeşitli ikramlarda bulundu.

????????????????????????????????????

“Hissederek çok sevdik”

Görmeyenleri Koruma Derneği Konya Şube Başkanı Veli Özağan, Diyarbakır’ı görmeseler de hissederek çok sevdiklerini söyledi.

Konya’ya döndüklerinde Diyarbakır’da yaşadıklarını, hissettiklerini anlatacaklarını ve ilerde tekrar kenti ziyaret etmek istediklerini kaydeden Özağan, başta Diyarbakır Valisi Münir Karaloğlu, olmak üzere gezide emeği geçenlere teşekkür etti.

Görme engelli Fatma Meral ve Elmas Pınar, ise rehberlerin anlatımlarından Diyarbakır’ın tarih kokan bir şehir olduğunu hissettiklerini dile getirdi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP