EVSEN’İN NEDEN GÖREVDEN ALINDIĞI MERAK KONUSU

EVSEN’İN NEDEN GÖREVDEN ALINDIĞI MERAK KONUSU

DİYARBAKIR - Uzun bir süre Diyarbakır'da Vakıflar Bölge Müdürü olarak göre yapan ve oldukça da sevilen Metin Evsen'in görevden alınma haberi şok etkisi yarattı. Metin Evsen dahil hiç kimseden şu ana kadar görevden alınma konusu ile ilgili açıklama gelmezken Halk TV'de yapılan bir programda İsmail Saymaz'ın yaptığı haber üzerine Evsen'in görevden alındığı iddia edildi.

ABONE OL
13 Ağustos 2021 14:56
EVSEN’İN NEDEN GÖREVDEN ALINDIĞI MERAK KONUSU
0

BEĞENDİM

ABONE OL

31567 sayılı Resmî Gazete’de Diyarbakır Vakıflar Bölge Müdürü Metin Evsen’in görevden alındığı yönündeki kararın yayınlanması Diyarbakır’da şaşkınlık yarattı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan imzasıyla yayımlanan kararda, “Vakıflar Genel Müdürlüğü; Balıkesir Vakıflar Bölge Müdürü Muhammed Şakir Erarı, Diyarbakır Vakıflar Bölge Müdürü Metin Evsen 3 sayılı Cumhurbaşkanı Kararnamesinin 2’nci maddesi gereğince görevden alınmıştır.” ifadelerine yer verildi.

HALK TV GÖREVDEN ALINMAYI SAYMAZ’A BAĞLADI

Halk TV yaptığı bir habere göre Vakıflar Bölge Müdürü Metin Evsen’in görevden alınmasının sebebin İsmail Saymaz’ın yaptığı haber olduğunu aktardı. İsmail Saymaz Diyarbakır’daki tarihi Ermeni Protestan Kilisesi’nin kütüphane olarak kullanılması amacıyla 10 yıl süreyle Kültür ve Turizm Bakanlığı’na tahsis edilmesinden kaynaklandığını iddia etmişti.

Halk TV internet haber sitesinde yayınlanan haberde şunlara yer verildi: “13 Ağustos 2021 tarihli Resmi Gazete’de yayınlanan karara göre Diyarbakır Vakıflar Bölge Müdürü Metin Evsen görevden alındı.

Daha önce Bitlis Vakıflar Bölge Müdürlüğünü yürüten Evsen, 25 Mayıs 2011 tarihli Resmî Gazete’de yayımlanan karar doğrultusunda Diyarbakır Vakıflar Bölge Müdürlüğüne görevlendirilmişti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla yayınlanan kararlara göre, Balıkesir Vakıflar Bölge Müdürü Muhammet Şakir Erarı da görevinden alındı.

Diyarbakır’da, Protestan Cemaati Vakfı adına kayıtlı olan tarihi Ermeni Protestan Kilisesi, kütüphane olarak kullanılmak amacıyla 10 yıl süreyle ve aylık bin TL bedelle Kültür ve Turizm Bakanlığı’na tahsis edilmişti.” dendi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP