DOLAR 18,4412 0.11%
EURO 17,8480 -0.11%
ALTIN 971,93-0,11
BIST %
BITCOIN 348019-0,43%
Diyarbakır
29°

AÇIK

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

KURAKLIĞIN ETKİLEDİĞİ HAYVANLARA SU YETİŞTİRİYORLAR

DİYARBAKIR - Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, hayvan yetiştiricilerinin yaşanan kuraklıktan etkilerini azaltmak için yaylalara tankerlere su taşıyor.

ABONE OL
3 Ağustos 2021 14:07
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Büyükşehir Belediyesi, kent genelinde önceki yıllara göre yağış miktarının yüzde 58,1 oranında azalması üzerine özellikle mera ve yaylalarda hayvancılık ile geçimini sağlayan çiftçilerin kuraklıktan etkilenmemesi için harekete geçti. Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı, ilk etapta yaşanan kuraklığın hayvan yetiştiricilerini etkilememesi için var olan mera ve yaylalarda su sıkıntısı yaşanıp yaşanmadığına dair saha çalışması yürüterek ihtiyaçları belirledi.

Yaylalara yalak ve su depoları inşa edildi
Büyükşehir Belediyesi, hayvancılığın önemli bir gelir kaynağı olduğu Bağlar ve Çınar ilçelerini kapsayan Karacadağ bölgesindeki Kekliktepe, Işık, Koğ, Bira Bındarı, Xiçır, Koğa Korinciri, Küçük Selvan, Dubek, Berburi, İçkaKalo, Kasır, Çortani ve Içkariği Mahallelerine toplam 37 yalak inşa etti.

Depolara tankerlerle su taşınacak
Aynı çalışma kapsamında büyükbaş ve küçükbaş hayvanların içme suyu ihtiyacını karşılaması için belirlenen alanlara 10 tonluk 12 su deposu yerleştirildi.
Büyükşehir Belediyesi, et ve süt ürünlerinde verimin düşmemesi amacıyla depo yerleştirilen mera ve yaylalara tankerlerle su taşıyor.
Büyükşehir Belediyesi, yaşanan kuraklığın etkilerini her alanda en aza indirmek için çalışmalarına devam ediyor.

DİYARBAKIR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, HAYVAN YETİŞTİRİCİLERİNİN YAŞANAN KURAKLIKTAN ETKİLERİNİ AZALTMAK İÇİN YAYLALARA TANKERLERE SU TAŞIYOR.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP