YİNE KARPUZ, YİNE GARİPLİK…

YİNE KARPUZ, YİNE GARİPLİK…

HABER MERKEZİ - Daha Karpuzun içindeki kimliği ve menşei belirlenemeyen çocuk komedyasının yankıları geçmeden bu kez de maket karpuz içindeki Baz istasyonu sürprizi Diyarbakır'ın gündeminde. Vatandaşlara komedi malzemesi haline gelen karpuz esprilere de konu oluyor ve vatandaş soruyor: "O karpuzun içinde neden karpuz dışında her şey konuluyor?" Saat’ten tutun totemine kadar pek çok ucubenin içine gizlenmiş, ne kadar sağlıklı olduğu halen tartışma konularına gündem olan BAZ İSTASYONU saklama hileleri arasında Diyarbakır’ın meşhur karpuzu da katıldı. Karpuzun içine gizlenmiş olan Baz istasyonu yeni bir tartışmayıda gündeme getirdi. Karpuzun içindeki çocuk mu yoksa baz istasyonu mu, hangisi daha ucube diye soruyor vatandaşlar ve ekliyorlar: “O karpuzun içine neden bir şeyler koyma zorunluluğu var?” Diyarbakır’da bir kavşağa yapılan baz istasyonu, dev karpuz ve sur maketi ile kamufle edildi. Çevre esnafı baz istasyonlarının kentin figürleri ile kamufle edilmesine tepki gösterdi. Diyarbakır'da bazı kavşaklara baz istasyonu konulması çalışmalarına başlandı. Yeni yapılan baz istasyonları, Diyarbakır karpuzu ve surlar ile kamufle edildi. Diyarbakır karpuzu figürüyle baz istasyonunun kamufle edilmesinin kabul edilir bir şey olmadığını belirten esnaf Mehmet Ali Akkuş, "Burada bulunan vatandaşların karşı çıkması üzerine şu anda karpuz içerisinde kamufle edilmesini göz boyama olarak görüyorum. Bunun ileride insan sağlığına yönelik nereye varacağını kestiremeyiz. Diyarbakır’a özgü karpuz figürünün bu şekilde kullanılmasına karşıyız. Biz bu baz istasyonunu istemiyoruz" diye konuştu. Kentte daha önce karpuz içindeki çocuk ve baklava tepsisi tutan adam maketleri tepki toplamıştı.

ABONE OL
25 Haziran 2021 14:27
YİNE KARPUZ, YİNE GARİPLİK…
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Saat’ten tutun totemine kadar pek çok ucubenin içine gizlenmiş, ne kadar sağlıklı olduğu halen tartışma konularına gündem olan BAZ İSTASYONU saklama hileleri arasında Diyarbakır’ın meşhur karpuzu da katıldı. Karpuzun içine gizlenmiş olan Baz istasyonu yeni bir tartışmayıda gündeme getirdi. Karpuzun içindeki çocuk mu yoksa baz istasyonu mu, hangisi daha ucube diye soruyor vatandaşlar ve ekliyorlar: “O karpuzun içine neden bir şeyler koyma zorunluluğu var?”

Diyarbakır’da bir kavşağa yapılan baz istasyonu, dev karpuz ve sur maketi ile kamufle edildi. Çevre esnafı baz istasyonlarının kentin figürleri ile kamufle edilmesine tepki gösterdi.
Diyarbakır’da bazı kavşaklara baz istasyonu konulması çalışmalarına başlandı. Yeni yapılan baz istasyonları, Diyarbakır karpuzu ve surlar ile kamufle edildi. Diyarbakır karpuzu figürüyle baz istasyonunun kamufle edilmesinin kabul edilir bir şey olmadığını belirten esnaf Mehmet Ali Akkuş, “Burada bulunan vatandaşların karşı çıkması üzerine şu anda karpuz içerisinde kamufle edilmesini göz boyama olarak görüyorum. Bunun ileride insan sağlığına yönelik nereye varacağını kestiremeyiz. Diyarbakır’a özgü karpuz figürünün bu şekilde kullanılmasına karşıyız. Biz bu baz istasyonunu istemiyoruz” diye konuştu.
Kentte daha önce karpuz içindeki çocuk ve baklava tepsisi tutan adam maketleri tepki toplamıştı.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP