HASTANELER TIKA BASA

HASTANELER TIKA BASA

ABONE OL
15 Haziran 2022 13:26
HASTANELER TIKA BASA
1

BEĞENDİM

ABONE OL

DİYARBAKIR’IN İSHAL VE BULANTI İLE İMTİHANI

Diyarbakır genelinde ishal ve bulantı hastaneleri kırdı geçiriyor.

Yetkililer mevsimsel olarak rota virüsü kaynaklı yoğunluk olduğunu belirtirken, ilgili sağlık müdürlüğü normal seyrinde olduğunu belirtti.

DİSKİ ise su analizlerini günde en az 2 defa yaptıklarını, su kaynaklı bir hastalığın söz konusu olmadığını, suyun gönül rahatlığı ile tüketilebileceği mesajını verdi.

HALK SAĞLIĞI MÜDÜRLÜĞÜNDEN AÇIKLAMA VAR

İlimizde görülme ihtimali olan tüm bulaşıcı hastalıklar ile ilgili şüpheli vakalar, Bakanlığımız tarafından hazırlanan Erken Uyarı Sistemleri aracılığı ile Müdürlüğümüzce takip edilmektedir. Yapılan bu takiplerde; Vaka sayıları, artış hızı, kümelenme vb. veriler sürekli analiz edilerek tarafımızca ve paydaş kurumlar tarafından gerekli tedbirler alınarak risk oluşturan unsurlar bertaraf edilmektedir.

İlimizde bağırsak enfeksiyonlarına bağlı vaka sayıları mevsim normallerinde seyretmektedir.

DİSKİ GENEL MÜDÜRÜ TUTŞİ; SULARDA SIKINTI YOK…

DİSKİ genel müdür Fırat Tutşi ise içme sularının sürekli olarak tüm bölgelerde analiz edildiğini ve suların son derece sağlıklı olduğunu beyan ederek su kaynaklı herhangi bir rahatsızlığın söz konusu olmadığını tüm vatandaşların gönül rahatlığıyla suyunu içebileceklerini kullanabileceklerini beyan etti

HASTANELER TIKLIM TIKLIM

Özellikle hastanelerin acil servisleri ile birlikte çocuk hastanelerinde aşırı bir yoğunlaşma söz konusu. Hastaneye sevk edilen çocukların %90’ında ishal ve bulantı vakalarının olduğu görülmekte. Yetkililer yılın bu döneminde rota virüsünün etkili olduğunu ve normal konumunda seyrettiğini beyan ederken benzer vakalarının ve olayların her yıl periyodik olarak rota virüsünden kaynaklı tekrarlandığında da dikkat çekiyorlar

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP