DOLAR 18,6488 0.06%
EURO 19,5920 0%
ALTIN 1.069,32-0,13
BIST %
BITCOIN 3139390,20%
Diyarbakır

PARÇALI BULUTLU

15:22

İKİNDİ'YE KALAN SÜRE

DÜ’DE TÜRKİYE GENÇLİK İKLİM FORUMU DÜZENLENDİ

DİYARBAKIR - Dicle Üniversitesi 15 Temmuz Kültür ve Kongre Merkezinde Dicle Üniversitesi Kariyer Merkezi ve AB Bilgi Merkezi İş Birliği İle AB Türkiye Gençlik İklim Forumu düzenlendi.

ABONE OL
29 Kasım 2021 16:40
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Düzenlenen programda konuşan Dicle Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakoç, ‘’Fosil yakıtların en büyük zararı oluşturduğu durumların başında hava kirliliği gelmektedir. Bu durum küresel ısınmaya yol açar. Meydana gelen birçok olumsuz doğa olayının da ana nedenidir. Tarım ürünlerine de zarar verir. Dolayısıyla bu ekonomiye de yansır. Bizler bireysel olarak ne yapabilirizden yola çıkarak çözüme katkı sunabiliriz. Bu vesile ile iş dünyası ve paydaşlarımızla iş birliği yapmak istedik’’ dedi.
Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası (DTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kaya, ‘bölge için 30 yıllık bir kuraklık sürecinden bahsedildiğini söyledi. Kaya, “Gelecek dediğimiz işte bugün geldi. Önümüzdeki süreci önlemlerle ne kadar geciktirirsek bizim için o kadar iyi. Ve bu bizim elimizde. 3 yıl sonra Türkiye’de üretim yapan fabrikalar kullandıkları enerjinin tamamını yeşil enerji olarak elde edemezlerse ürettikleri ürünü Avrupa’ya satamayacaklar. Yani ne kadar kirletirsek o kadar temiz enerji elde etmemiz gerekiyor’’ diye konuştu.
Moderatörlüğünü Prof. Dr. Bahar Burtan Doğan’ın yaptığı AB Türkiye Gençlik İklim Forumunda Prof. Dr. Sabri Karadoğan, Prof. Dr. Esra Siverekli, Celalettin Birtane, Prof. Dr. Z. Fuat Toprak birer sunum gerçekleştirdi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
https://www.medyaninmerkezi.com/images/baglar-belediyesi-haber.jpeg