KIRSAL MAHALLELER KESİNTİSİZ İÇME SUYUNA KAVUŞUYOR

KIRSAL MAHALLELER KESİNTİSİZ İÇME SUYUNA KAVUŞUYOR

AHMET BEŞENK DİYARBAKIR - Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Hazro ilçesine 12 km 264 metre içme suyu şebeke hattı ile 5 km 181 metre terfi hattı yapıyor.

ABONE OL
9 Eylül 2021 10:04
KIRSAL MAHALLELER KESİNTİSİZ İÇME SUYUNA KAVUŞUYOR
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Su ve Kanalizasyon İdaresi (DİSKİ) Genel Müdürlüğü, ilçelerdeki su sorununu çözmek amacıyla yaptığı saha çalışmasında su alamadığını tespit ettiği kırsal mahalleler için yeni projeler oluşturdu.

DİSKİ ekipleri, çalışma kapsamında Hazro’nun Yazgı, Çökeksu, Kırıkkaşık, Köprübaşı, Gözlü, Kavaklıboğaz, Teknebaşı, Dadaş, Dadaşağlı ve Ormankaya mahallelerinde tespit edilen içme suyu sorununu çözmek için harekete geçti.

Hazırlanan projeyle 12 bin 264 metre içme şuyu şebeke hattı, 5 bin 181 metre terfi hattı, 155 metre isale hattı, 100 metre servis yolu, 4 gömme depo, 2 biriktirme yapısı, 2 motopomp, 550 metre tel çit imalatı yapacak.

Ekiplerin çalışması kapsamında şu ana kadar 9 km 215 metre içme suyu şebeke hattı ile 3 km 774 metre terfi hattını tamamlandı.

DİSKİ Genel Müdürü Fırat Tutşi devam eden çalışmaları yerinde inceleyerek teknik ekipten bilgi aldı. Kırsal mahallerde kesintisiz ve sağlıklı su temini için ekiplerin yoğun bir tempoyla çalıştığını aktaran Tutşi, DİSKİ’nin hem kent merkezi hem de kırsal mahallelerde büyük yatırımları gerçekleştirmeye devam edeceğini belirtti.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP