BEYOĞLU:  ” ANNELERİN DİRENİŞİ ZAFERİ GETİRECEK”

BEYOĞLU: ” ANNELERİN DİRENİŞİ ZAFERİ GETİRECEK”

DİYARBAKIR (İHA) - HDP Diyarbakır il binası önünde yaptıkları eylemle dağa kaçırılan çocuklarını terör örgütü PKK’dan isteyen aileler, Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu’nu ziyaret ederek 3 Eylül Cuma günü yapacakları eyleme davet etti. Başkan Beyoğlu, ”Dünya mazlumlarının sığınacağı tek liman olan bir devletimiz ve güçlü bir liderimiz var. PKK terörüne başkaldıran annelerin direnişi barışı getirecektir” dedi.

ABONE OL
27 Ağustos 2021 19:40
BEYOĞLU:  ” ANNELERİN DİRENİŞİ ZAFERİ GETİRECEK”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Çocuklarının terör örgütü PKK tarafından zorla dağa kaçırıldığı iddiasıyla HDP Diyarbakır il binası önünde 725 gündür evlat nöbetinde olan aileler, Bağlar İlçe Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu’nu makamında ziyaret etti. Eylemleri 3 Eylül’de 2’inci yılını dolduracak olan aileler, Başkan Beyoğlu’nu o gün yapacakları eyleme davet etti. Aileleri odasının kapısında karşılayan Başkan Beyoğlu, ailelerle görüşmesi sonrası açıklamalarda bulundu. PKK’nın bölge halkını ve çocukları uzun yıllar istismar ettiğini belirten Beyoğlu, ”Okul sıralarında olması gereken, ailelerinin yanında olması gereken ve en önemlisi ülkemizin geleceğinde rol oynaması gereken çocuklar PKK tarafından istismar edilerek kaçırıldı. Sizler buna başkaldırdınız. Direnişiniz sayesinde örgütte büyük çözülme oldu, şimdiye kadar 32 çocuk örgütten kaçarak ailelerine kavuştu. İnşallah diğer çocuklar da bu yanlış yoldan kurtulacak. Devletimiz ve liderimiz Recep Tayyip Erdoğan her bakımdan sizlerin yanındadır. Bizler de sizlerin haklı mücadelesine destek olmaya devam edeceğiz. Türkiye, herhangi bir devlet değildir. Dünya mazlumlarının ana vatanı, umudu ve sığınacağı tek limandır. Direnişiniz hepimize güç veriyor. Barışı sizler getireceksiniz. Son çocuk ailesine kavuşana kadar desteğimiz devam edecektir” dedi.

“PKK’ya ‘yeter diyoruz, edi bese’ diyoruz”
Aileler adına konuşan Ayşegül Biçer, Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu’nun haklı mücadelelerine tam destek vermesinin yanı sıra ilçenin her karışını hizmetle buluşturarak yıllarca istismar ve ihmal edilen Bağlar’ı hizmetlerle anılır hale getirdiğini söyledi. 3 Eylül Cuma günü yapacakları yürüyüşe Beyoğlu’nu davet etmek için bu ziyareti gerçekleştirdiklerini anlatan Biçer, ”Başkanımız ilk günden beri yanımızda. Her konuda destek oluyor. Bizleri ve Bağlar halkını sahipleniyor. Sokak sokak ve cadde cadde gezerek insanları dinliyor, sorunları çözüyor ve her tarafa hizmet yapıyor. Kendisine çok teşekkür ediyoruz. 3 Eylül Cuma günü yapacağımız yürüyüşe davet ettik. PKK’ya ‘yeter diyoruz, edi bese’ diyoruz“ diye konuştu.
Başkan Beyoğlu, görüştüğü aileleri daha sonra uğurladı.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP