DOLAR 18,5315 -0.12%
EURO 18,2482 -0.1%
ALTIN 1.011,53-0,21
BIST %
BITCOIN 3621431,77%
Diyarbakır
32°

AÇIK

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Yep’YENİ’ sendika

Sağlık hizmet kolunda yeni sendika kuruldu ve YENİ SENDİKA Diyarbakır il başkanlığına Sivil Toplum Kuruluşlarında yıllardır görev yapan tecrübeli isim Mehmet Karakaş getirildi.

ABONE OL
22 Eylül 2022 17:03
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Genel başkanlığını Metin Memiş’in yaptığı YENİ sendika 60 kişilik kurucular kurulu ile Genel Merkez olarak Ankara’da kuruldu. Diyarbakır il başkanlığına Sivil Toplum Kuruluşlarında yıllardır görev yapan tecrübeli isim Mehmet Karakaş getirildi.İl başkanı Mehmet Karakaş yaptığı yazılı açıklamada;

Sağlık çalışanlarının ekonomik,özlük haklarının iyileştirilmesi ve Türkiye’deki sağlık sisteminin geleceğine katkı sunmak için YENİ sendikayı kurduğumuzu ifade etmek istiyorum.  

Yıllardır beraber yol yürüdüğümüz sağlık ve sosyal hizmetler çalışanı arkadaşlarımızla birlikte yaptığımız değerlendirmeler sonucunda; lokal sendikacılık anlayışından sıyrılarak, güçlü teşkilat güçlü Genel Merkez mantığıyla daha gerçek ve samimi katkılar sunabilmek için inandığımız üstün değerler anlayışının bir gereği olarak Ülkenin 81 ilinde teşkilatı kısa sürede kurulacak YENİ SENDİKA’ya ekibimizle beraber geçtik. 

Halihazırda Genel Yetkili ve lokal Sendikaların sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarımızın sorunlarına yeterli düzeyde çözüm üretilemediği gibi, aksine bu sorunların giderek derinleşmesine neden olunduğu, yıllardır ekip anlayışı içinde yürütülen sağlık sisteminde derin ayrışmaların yaşanmasına neden olunduğu, tüm bu olumsuzlukları körükleyen sorumsuz sendikal söylemlerin bitmek tükenmek bilmediği görülmektedir.” dedi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP