SUR’DA 11 HİS YENİDEN HİZMETTE

SUR’DA 11 HİS YENİDEN HİZMETTE

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Sur ilçesi kırsal mahallelerinde daha önce inşa edilen 11 Hayvan İçme Suyu (HİS) göletinin bakım-onarımını tamamladı. Büyükşehir Belediyesi, kenttin önemli gelir kaynaklarından biri olan hayvancılığın gelişmesi için kırsal mahallelerde çalışmalarına devam ediyor.

ABONE OL
21 Eylül 2021 09:52
SUR’DA 11 HİS YENİDEN HİZMETTE
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı, çiftçilerin gelirini artırmak için Sur ilçesinde daha önce inşa edildiği için ekonomik ömrünü tamamlayan 11 HİS’de, bakım ve onarım çalışması yaptı.

Ekipler, yürüttükleri çalışmalar sonucunda Sur ilçesi Satı, Karaçalı, Hızırpınar, Ayntraki, Sağdıçlı, Karabaş, Sarıkamış, Kartaltepe, Karpuzlu Yedikardeşler, İncedal ve Ocaklar mahallelerinin göletlerini yeniden kullanıma hazır hale getirdi.

Özellikle bu yıl yaşanan kuraklıkla birlikte çiftçilerin verim almakta zorlandıkları HİS göletlerinin bentleri yeniledi, göl aynasında oluşan toprakları iş makineleriyle temizleyen ekipler, HİS’lerin daha verimli su toplamalarını sağlamak için göletlerin seviyesini 4-5 metre yükseltti.

Büyükşehir Belediyesi, üreticiye destek olmak amacıyla çalışmalarına devam edecek.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP