VALİ KARALOĞLU 65 MİLYONLUK PROJELERİN TEMELİNİ ATACAK

VALİ KARALOĞLU 65 MİLYONLUK PROJELERİN TEMELİNİ ATACAK

DİYARBAKIR - Diyarbakır Valisi Münir Karaloğlu, Büyükşehir Belediyesinin hayata geçireceği 65 milyon 258 bin 581 liralık 10 yatırımın temelini atacak.

ABONE OL
11 Eylül 2021 13:36
VALİ KARALOĞLU 65 MİLYONLUK PROJELERİN TEMELİNİ ATACAK
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Büyükşehir Belediyesi, yol yapımdan gençlik hizmetlerine, kırsal hizmetlerden park ve bahçe yatırımlarına kadar Diyarbakırlıların yaşam kalitesini artıracak projeleri hayata geçirmeye devam ediyor. Vali Karaloğlu, yarın eski Mardin Yolunda yapılacak törenle, Dicle, Hazro, 500 Evler parkları, Bismil parkı peyzaj düzenlemesi, Hani’de yapılacak dekoratif aydınlatma, Fiskaya’da yapılacak cam teras, eski Mardin Yolu, Bismil ve Hani’de yol yapım, köprü ve sanat yapıları, Bağlar’da kapalı semt pazarı, Ali Emiri Bilgi Evi ve kırsal mahallelere yapılacak tarımsal amaçlı 55 havuzun temelini atacak.
Son bir yılda 410 milyon 830 bin liralık 80 projeyi hayat geçiren Büyükşehir Belediyesinin, UNESCO Kültür Mirası Listesinde bulunan Diyarbakır surlarının restorasyonundan kırsal mahallelerdeki yolların yapımına kadar bütün alanlardaki projelerinde ise çalışmalar sürüyor.
Büyükşehir Belediyesinin kentte, sosyal aktiviteler için ortam ve olanak sağlamak, kent estetiğini iyileştirilmek hedefiyle çalışma ve projelerine devam edeceği kaydedildi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP