GÜNDÜZ 1, GECE 1000 BAŞKA GÜZEL ŞEHİR

GÜNDÜZ 1, GECE 1000 BAŞKA GÜZEL ŞEHİR

DİYARBAKIR - Diyarbakır'ın üzerindeki kara bulutlar, sisli, puslu havalar temizlendikçe güzellikleri herkesi büyülüyor. Gündüz bir başka gece ise bin başka muhteşemlik sunan Diyarbakır artık herkesin gözdesi.

ABONE OL
31 Temmuz 2021 20:49
GÜNDÜZ 1, GECE 1000 BAŞKA GÜZEL ŞEHİR
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Çok uzun yıllar boyunca Diyarbakır’ın üzerine bir kabus gibi çöken ve muhteşem güzelliklerini kalın sis tabakası ile gizlemişti. Son zamanlarda oluşturulan huzur ve güvenlikli ortamla birlikte tarihi mekanlar dolup taşmaya başladı. Terör olaylarının yerini huzura bıraktığı Diyarbakır’a gelen yerli ve yabancı turistler tarihi mekanları gezerek güzel vakit geçirmeye başladı. Diyarbakır’ın Sur ilçesindeki tarihi dokuya ve mimariye sahip, her yıl çok sayıda yerli ve yabancı turistin uğrak mekanı haline gelen Hasan Paşa Hanı, kısıtlamaların kalkmasıyla birlikte eski yoğunluğuna kavuştu.
Hasan Paşa Hanı’nda 12 yıldır esnaflık yapan ve aynı zaman da Hasan Paşa Hanı Yönetim Kurulu Üyesi olan Bilal Peke, “Kısıtlamalar kalktı her yer açıldı, bayramdan bu yana işlerimiz çok iyi. Çok güzel bir mekanımız var. Diyarbakır’ın yükselen yıldızı Hasan Paşa Hanı tarihi bir ortam, mistik bir mekan. Gelen misafirlerimiz burayı çok seviyor” dedi.

Diyarbakır’ın geneli itibariyle yoğunluktan dolayı esnaflar memnuniyetlerini diye getirirken covit sonrası sur içinin çok daha yoğun bir taleple gündeme geleceğini verguluyorlar.

Gündüz bir gece bin başka güzel

Diyarbakır’daki tarihi mekanları görmeye herkesi davet eden Diyarbakır sakinleri ise sadece gündüzlerin değil gecelerin de çok muhteşem geçeceğine vurgu yaparak Diyarbakır’ın gündüzünün bir başka, gecelerinin ise bin başka güzel olduğunun altını çizip herkesi Diyarbakır’ın bu güzelliklerinden nasiplenmesi için davet ediyorlar.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP