ÇİFTÇİLERE SULAMA BORUSU DESTEĞİ

ÇİFTÇİLERE SULAMA BORUSU DESTEĞİ

Hasan Dayan DİYARBAKIR (İHA) - Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, çiftçilere yaşanan kuraklık nedeniyle vahşi sulamada su kayıplarını engellemek amacıyla 45 bin 540 metre tarımsal sulama borusu dağıtacak.

ABONE OL
16 Temmuz 2021 16:43
ÇİFTÇİLERE SULAMA BORUSU DESTEĞİ
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı, son dönemde yaşanan kuraklıktan dolayı sulamada ciddi sorunlar yaşayan üreticilere destek çalışması başlattı. Muhtarlıklardan ve vatandaşlardan gelen talepleri değerlendiren Büyükşehir Belediyesi, farklı çaplarda 45 bin 540 metre sulama borusu dağıtımı yapacak.

DİYARBAKIR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, ÇİFTÇİLERE YAŞANAN KURAKLIK NEDENİYLE VAHŞİ SULAMADA SU KAYIPLARINI ENGELLEMEK AMACIYLA 45 BİN 540 METRE TARIMSAL SULAMA BORUSU DAĞITACAK.

Sulama boruları muhtarlara teslim edilecek
Lice, Kulp, Dicle, Çermik, Çüngüş ve Sur ilçelerinde 24 kırsal mahallede yapılacak 45 bin 540 metre sulama borusu desteği ile vahşi sulama kanallarında yaşanan su kaybının da önüne geçilecek. Lice ilçesinde başlatılan sulama borusu dağıtımı 6mahalledeki üreticilere iletilmek üzere 17 bin 740 metre boru muhtarlara teslim edildi. Kırsal Hizmetler Daire Başkanı Nihat Nurbaki, Vali Münir Karaloğlu’nun talimatıyla kırsalda daha çok vatandaşa hizmet vermek amacıyla üreticilere sulama borusu desteği başlattıklarını söyledi. Nurbaki, sebze yetiştiriciliği açısından önemli bir yere sahip olan Lice ilçesinde üreticilere maddi destek vererek yerel ürünlerin pazardaki yerini korumasını istediklerini ifade etti. Lice İlçe Kaymakamı Cevdet Bakkal ise, kuraklık döneminde çiftçilere destek olan Vali Münir Karaloğlu ve Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür ederek, üreticilere hayırlı olmasını diledi.
Sulama boruları çiftçilere dağıtılmak üzere muhtarlara teslim edilirken, bu desteğin yerli üretimin artması için önemli olduğunu belirten mahalle muhtarları da Karaloğlu ve Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür etti.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP