DOLAR 18,5496 0.23%
EURO 18,2360 0.5%
ALTIN 1.013,342,56
BIST %
BITCOIN 3621721,81%
Diyarbakır
32°

AÇIK

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

KADEM DİYARBAKIR TEMSİLCİLİĞİNDE DİLRUBA BURAKÇİ SAYAN DÖNEMİ

DİYARBAKIR - Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) Diyarbakır İl Temsilciliğine Dilruba Burakçi Sayan seçildi.

ABONE OL
26 Mart 2022 12:49
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Kadın hakları ve aileyi ilgilendiren meselelerde, “varoluşta eşitlik, sorumlulukta adalet” ilkesi doğrultusunda adalet merkezli bir söylem üretmek için çalışmalar yürüten KADEM’in yeni Diyarbakır Temsilcisi, Dilruba Burakçi Sayan oldu.

Kurulduğu 8 Mart 2013 tarihinden bu yana kadının onuru ile yaşayabileceği güvenli bir toplum ve adil bir gelecek inşa etmek amacıyla çalışan Kadın ve Demokrasi Derneği KADEM, hayatın her alanında kadının temsilini güçlendirmeyi hedeflemektedir.

KADEM TÜRKİYE’DE 52 TEMSİLCİLİK İLE HİZMET VERİYOR

Türkiye genelinde açtığı 52 temsilcilikle gece gündüz çalışan KADEM, akademik çalışmaların yanı sıra sahada da hak savunuculuğu ve sivil aktivizm alanında faaliyet gösteriyor. Ayrıca düzenlediği kampanyalar ve projelerle, kadın konusunda toplumsal farkındalık çalışmaları yürütüyor.

Her sene düzenlediği Toplumsal Cinsiyet Adaleti Kongresi ve iki yılda bir gerçekleşen Uluslararası Kadın ve Adalet Zirvesi ile kadına ilişkin konularda çözüm odaklı politikaların üretilmesine katkı sağlamayı hedefliyor. Uluslararası arenada da aktif olarak yer alan KADEM, Türkiye adına W20 zirvesinin yürütme kurulunda yer alan üç dernekten biri.  Ayrıca her yıl BM Kadın Statüsü Komisyonu’na katılarak yan etkinlikler düzenliyor.

“TOPLUMUN İHTİYAÇLARI DOĞRULTUSUNDA PROJELER ÜRETECEĞİZ”

Yerelde toplumun ihtiyaçları doğrultusunda projeler üreteceklerini diye getiren Başkan Dilruba Burakçi Sayan “Ürettiği söylem ve ortaya koyduğu işlerle Türkiye’nin önde gelen kadın derneklerinden biri olan KADEM’in toplumun dinamiklerinden beslenen yenilikçi bakış açısıyla demokrasiyi güçlendirdiğine inanıyorum. Merkezde olduğu gibi bizler de yerelde toplumun ihtiyaçları doğrultusunda üreteceğimiz projeler ve eğitimlerle adalet merkezli toplumsal dönüşüme katkı sağlamayı amaçlıyoruz” dedi.

DİLRUBA BURAKÇİ SAYAN KİMDİR?

1989 yılında Diyarbakır merkez doğumlu Dilruba Burakçi Sayan ilköğretim, ortaokul ve liseyi Diyarbakır da tamamlamış olup 2009 yılında Batman Üniversitesi İnşaat Bölümünü bitirip 2020 yılında İktisat Fakültesinden mezun olmuştur. Farklı sektörlerde yer alan Dilruba Buraçi Sayan 2014 yılında kendi işletmesini açarak özel sektörde hizmet vermekte olup, 2014 yılında bu yana aktif saha çalışmalarda yer almış, halen kendi işletmeciliğini yapmakta ve 2021 yılında evlenmiştir.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP