30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI KUTLU OLSUN

30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI KUTLU OLSUN

AHMET BEŞENK DİYARBAKIR – Tüm yurtta olduğu gibi Diyarbakır’da da 30 Ağustos Zafer bayramı tüm ilde ve ilçelerinde coşkuyla, sevinçle kutlandı.

ABONE OL
30 Ağustos 2021 11:39
30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI KUTLU OLSUN
0

BEĞENDİM

ABONE OL

DİYARBAKIR’DA 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI KUTLANDI

Diyarbakır’da 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 99’uncu yıl dönümü törenle kutlandı.
30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 99’uncu yıl dönümü, yurt genelinde olduğu gibi Diyarbakır’da da kutlandı. Korona virüs tedbirlerinin alındığı kutlamaya katılanlar maske ve sosyal mesafe kuralına uydu. Yenişehir ilçesinde bulunan Anıt Park’ta düzenlenen tören, Atatürk Anıtı’na çelenk sunulması ile başladı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından bayraklar göndere çekildi.
Kutlamaya Diyarbakır Valisi Münir Karaloğlu, 7. Kolordu ve Garnizon Komutanı Tümgeneral Yılmaz Yıldırım, İl Emniyet Müdürü Şükrü Yaman, askeri ve mülki erkan, gaziler ile şehit yakınları katıldı. Tüm Türkiye’de olduğu gibi Diyarbakır’da da korona virüs tedbirlerinin üst seviyede tutulduğu kutlamaya katılanlar maske ve sosyal mesafe kuralına uydu. Zafer Bayramı’nın 98’inci yıldönümü kutlaması Diyarbakır Valisi Münir Karaloğlu ile 7. Kolordu ve Garnizon Komutanı Tümgeneral Yılmaz Yıldırım, Milletvekilleri Mehmet Mehdi Eker, Oya Eronat, Ebubekir Bal, Dicle Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakoç, İl Emniyet Müdürü Dr. Hüseyin Aşkın, Sur Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Abdullah Çiftçi, Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, Kayapınar Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Ünal Koç, Yenişehir Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Murat Beşikci, AK Parti İl Başkanı Muhammet Şerif Aydın, MHP İl Başkanı Cihan Kayaalp, askeri erkan, kamu kurum müdürleri, STK temsilcileri ve korona virüs tedbirleri kapsamında az sayıda vatandaş katıldı.
Program Atatürk Anıtı’na çelenk bırakmalarıyla başladı. Kutlama bırakılan çelenklerin ardından Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve aziz şehitlerimizin anısına yapılan 1 dakikalık saygı duruşu ve okunan İstiklal Marşı ardından şiirler okundu, bando ekibinin ezgileri dinlendikten sonra geçit töreni ile son buldu.

DİYARBAKIRLI MİNİKLER 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMINI KUTLADI

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki kreşlerde eğitim gören 4-6 yaş arası minikler, düzenlenen etkinlikle 30 Ağustos Zafer Bayramını kutladı.
Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla kreşlerde eğitim gören 4-6 yaş arası miniklere yönelik 30 Ağustos Zafer Bayramı etkinliği düzenledi. Sümerpark Ortak Yaşam Alanı Çocuk Şube Müdürlüğü gösteri salonundaki etkinlik şehitlerin anısına yapılan 1 dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı. Eğitmen Mesut Erenci, günün anlam ve önemi hakkında bir konuşma yaparak 30 Ağustos adlı şiiri okudu.
Minikler, ardından 30 Ağustos Zafer Bayramını anlatan animasyon gösterisini izleyip koro halinde şiir okuduktan sonra 10. Yıl Marşı eşliğinde gösteri yaptı. Etkinlikte 30 Ağustos Zafer Bayramını anlatan Hacivat ve Karagöz kukla gösterisi de yapıldı.
Etkinlik, eğitmen Sinem Eşsiz’in, ‘Şehitlik ve Şehitler’ ile ilgili yaptığı konuşma ile sona erdi.

DİYARBAKIR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, BÜNYESİNDEKİ KREŞLERDE EĞİTİM GÖREN 4-6 YAŞ ARASI MİNİKLER, DÜZENLENEN ETKİNLİKLE 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI’NI KUTLADI.

BİLGİ EVİ VE AKADEMİ LİSESİ 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMINI KUTLADI

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Bilgi Evi ve Akademi Lise’de eğitim gören öğrenciler, 30 Ağustos Zafer Bayramını kutladı.
Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Daire Başkanlığı, Bilgi Evi ve Akademi Lise öğrencilerine yönelik 30 Ağustos Zafer Bayramı etkinliği düzenledi. Öğrenci velilerinin de katıldığı 30 Ağustos Zafer Bayramının anlam ve öneminin aktarıldığı etkinlikte, kısa film gösterimleri yapıldı ve tüm şehitler için dua edildi. Öğrenciler, kahraman askerlerimizin zaferlerini konu alan drama gösterisi ve 30 Ağustos ezgilerini seslendirdi.
30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 99’uncu yılı etkinlikleri kapsamında Merkez Bilgi Evi, Selahaddin Eyyubi Bilgi Evi, Sur Akademi Lise ve Silvan El-Cezeri Akademi Lise öğrencileri arasında düzenlenen şiir, resim ve kompozisyon yarışmalarında dereceye girenlere ödülleri verildi.
Sümerpark Ortak Yaşam Alanında yer alan Selahaddin Eyyubi Bilgi Evi seminer salonunda gerçekleşirken ödül töreninde, ilkokul, ortaokul ve lise kapsamında düzenlenen yarışmaya her kademeden ilk 3’e giren öğrenciler başarı, diğer öğrencilere ise katılım belgeleri takdim edildi.

DİYARBAKIR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ BİLGİ EVİ VE AKADEMİ LİSE’DE EĞİTİM GÖREN ÖĞRENCİLER, 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI’NI KUTLADI.

SİLVAN’DA 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI KUTLAMALARI

Diyarbakır’ın Silvan ilçesinde, 30 Ağustos Zafer Bayramının yıl dönümü nedeni ile tören düzenlendi.
Silvan’da 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamaları saat 09.00’da Hükümet Konağı bahçesindeki Atatürk anıtına çelenk konulmasıyla başladı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından günün anlam ve önemini belirten konuşmaların sonunda buradaki tören sona erdi.
Törene Silvan Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Murat Öztürk, Cumhuriyet Başsavcısı Seçkin Yılmaz, Jandarma Komando Alay Komutan Vekili Jandarma Yarbay Nedim Karakuş, İlçe Emniyet Müdürü Sezai Bulanık, kurum amirleri, gaziler, şehit aileleri, asker ve vatandaşlar katıldı.

DİYARBAKIR’IN SİLVAN İLÇESİNDE 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI DOLAYISIYLA TÖREN DÜZENLENDİ.

DİCLE’DE 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI ETKİNLİĞİ

Diyarbakır’ın Dicle ilçesinde, 30 Ağustos Zafer Bayramının yıl dönümü düzenlenen etkinliklerle kutlandı.
Hükümet Konağı bahçesinde düzenlenen etkinliğe Dicle Kaymakamı Kadir Yurdagül, Dicle Belediye Başkan Vekili Ferat Ay, İlçe Milli Eğitim Müdürü Muhammed Ensari, İlçe Emniyet Amir Vekili Ali Yağdaş, İlçe Jandarma Komutan Vekili Sinan Bingöl, çok sayıda kurum amiri, asker, polis, öğretmen ve öğrenci katıldı. 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 99’uncu yıl dönümü ve Türk Silahlı Kuvvetleri Günü nedeniyle düzenlenen kutlama etkinliğinde, Atatürk anıtına kaymakamlık ve belediye çelenkleri bırakıldı.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan törende İlçe Jandarma Komutanlığında görevli Astsubay Çavuş Gökhan Toprak, günün anlam ve önemini belirten Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın mesajını okudu.
Tören sonrası Dicle Kaymakamı Kadir Yurdagül, makam odasında yapılan tebrikleri kabul etti.

DİYARBAKIR’IN DİCLE İLÇESİNDE, 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI ETKİNLİKLERLE KUTLANDI.

KULP’TA 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI KUTLAMALARI

Diyarbakır’ın Kulp ilçesinde, 30 Ağustos Zafer Bayramının 99’uncu yıl dönümü düzenlenen törenle kutlandı.
Hükümet Konağı bahçesinde gerçekleştirilen tören, Atatürk anıtına çelenk sunmasıyla başladı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesaj okundu. Daha sonra Türk Silahlı Kuvvetleri adına Jandarma Astsubay Kıdemli Çavuş Emre Er, günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yaptı.
Törene, Kulp ilçe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Mustafa Gözlet, ilçe protokolü, daire amirler, STK temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.
Kutlama programı eski İlçe Jandarma Komutanlığı bahçesinde tebriklerin kabul edilmesiyle sona erdi.

DİYARBAKIR’IN KULP İLÇESİNDE, 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMININ 99’UNCU YIL DÖNÜMÜ DÜZENLENEN TÖRENLE KUTLANDI.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP