BİR KÖPEKTEN ALINACAK DERS ÇOK

BİR KÖPEKTEN ALINACAK DERS ÇOK

DİYARBAKIR - Dünyada İnsanların varoluş sebeplerini ve merhamet duygularını iyiden iyiye kaybetmeye başladığı günümüzde kafamızı kaldırıp baktığımızda hayvanlardan alacağımız o kadar ders var ki. Her gün duymaya alıştığımız çocuklarını çöplere atan insanlara nispet merhamet dersi bir köpek tarafından insanlığa tekrar hatırlatıldı. Yavrusu insan yapımı derin bir çukura düşen köpek duyarlı vatandaşların itfaiyeyi araması sonrası yavrusu kurtulana kadar başından ayrılmaması çok duygulu sahnelere de zemin yarattı.

ABONE OL
29 Temmuz 2021 18:21
BİR KÖPEKTEN ALINACAK DERS ÇOK
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Diyarbakır’ın Çınar ilçesinde bir evin duvarının dibindeki çukura sıkışan yavru bir köpek itfaiye ekipleri tarafından kazma ile kürek ve kepçe yardımıyla sıkıştığı yerde kurtarıldı. Kurtarılma sırasından köpeğin annesi yavrusunu bekledi. Yavrusunun kurtarıldığını gören anne köpeğin sevinci cep telefonu kamerasına yansıdı.
Olay, Çınar ilçesinde meydana geldi. Edinilen bilgilere göre, bir evin duvarının dibinde bulunan çukura yavru bir köpeğin düştüğü ihbarı alan itfaiye ekipleri akşam saatlerinde harekete geçti. Bölgeye gelen itfaiye ekipleri, çukurun yanında bulunan lögar kapağının altında olduğunu fark ederek, kepçe yardımıyla çalışma başlattı. Çalışmalar sırasında yavru köpeğin annesi de çalışmaları izledi. Vatandaşlarında destek verdiği çalışmalar bir saat sürerken, çalışmalar sonucunda yavru köpek, kazama ile kürek ve kepçe yardımıyla sıkıştığı yerden çıkarılarak kurtarıldı.
Yavrusunun kurtarıldığını anne köpek sevincini yavrusunu koklayarak göstermesi cep telefonu kamerasına yansıdı.

DİYARBAKIR’IN ÇINAR İLÇESİNDE BİR EVİN DUVARININ DİBİNDEKİ ÇUKURA SIKIŞAN YAVRU BİR KÖPEK İTFAİYE EKİPLERİ TARAFINDAN KAZMA İLE KÜREK VE KEPÇE YARDIMIYLA SIKIŞTIĞI YERDE KURTARILDI. KURTARILMA SIRASINDAN KÖPEĞİN ANNESİ YAVRUSUNU BEKLEDİ. YAVRUSUNU KURTARILDIĞINI GÖREN ANNE KÖPEĞİN SEVİNCİ CEP TELEFONU KAMERASINA YANSIDI.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP