YETER ARTIK! ONLAR SAĞLIK KAHRAMANLARI

YETER ARTIK! ONLAR SAĞLIK KAHRAMANLARI

AHMET BEŞENK/DİYARBAKI – Mütemadiyen şiddete maruz kalan sağlık çalışanları artık caydırıcı cezalar bekliyor. En ufak bir olayda dahi hep suçlanan taraf olmaktan bıkan sağlıkçılar artık bu olumsuz gidişata dur denilmesi noktasında gerekli adımların kararlılıkla atılması çağrısını yeniliyorlar. Dicle Üniversitesi hastanesinde yaşanan son saldırı olayı ise bardağı taşıran son damla oldu.

ABONE OL
23 Temmuz 2021 15:13
YETER ARTIK! ONLAR SAĞLIK KAHRAMANLARI
1

BEĞENDİM

ABONE OL

Tüm İş Konfederasyonu, Diyarbakır İl Başkanlığı son olarak Dicle Üniversitesi Hastanesinde yaşanan saldırı sonrası yaptıkları bir açıklama ile saldırılara uğrayan sağlık camiasının vefakar mensupları için çağrı yinelediler.

Yapılan çağrıda hastanelere gelen insanlara en iyi hizmeti yine sağlık çalışanlarının vererek kendilerini iyileştirdiklerini hatırlatarak şu açıklamaya yer verdiler: “Sağlığına kavuşması için hastalar hastaneye getirilir.  Sağlık çalışanları da her hastayı iyileştirir taburcu etmek için çalışır. Fakat bu işi yapan insanların sürekli şiddete maruz kalmaları ve sanki suçluymuş gibi davranılması bizlerin sabrını son noktasına getirmiştir.”

Sağlık çalışanlarına şiddet uygulanması durumunda hastanelerde çalışan güvenlik personellerinin azlığına da dikkat çekilen açıklama şöyle devam ediyor: “Sağlık çalışanlarına şiddetin değil saygının konuşulmasını istiyorken şiddeti kabul etmemiz asla düşünülemez. Hastane güvenlik görevlilerinin yetersiz olması sebebiyle takviye emniyet güçlerinin çağrılması bile başlı başına utanç vesilesidir. Savaşa gider gibi gelen bu kişileri polisler bile uzun uğraşlar sonucu durdurabilmiştir. Olayda can kaybı ve yaralanma olmaması tek tesellimizdir. Sağlıkta şiddet olaylarının bitmesi için caydırıcılığın olmasını bekliyoruz. Aksi halde bu vurdumduymazlık, İnsanları sağlığına kavuşturmaya çalışan sağlık çalışanlarının sağlığının tehlikeye atılmasını seyretmek olacaktır. Dicle üniversitesi hastanesinde yaşanan bu olayı kınıyor ve biran evvel yetkililerden caydırıcı düzenlemeler bekliyoruz.” denildi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP