1 KOYUN 500 KOYUNU NASIL ÖLÜME GÖTÜRÜR!

1 KOYUN 500 KOYUNU NASIL ÖLÜME GÖTÜRÜR!

AHMET BEŞENK / DİYARBAKIR – 500 koyun içersinden 1’inin uçurumdan atlaması 500 koyunu peşinden sürüklemesine sebeptir öz deyişi gerçekten de yaşandı. İnsanlara ders amaçlı söylenen bu söz Diyarbakır’ın Bismil ilçesinde 1 koyunun azgın sulara atlaması ile birlikte 500 koyun da ardından kendilerini azgın sulara teslim etti. Talihsiz olayda 36 koyun telef olurken bir ata sözünün daha kıymeti anlaşıldı.

ABONE OL
2 Temmuz 2021 17:11
1 KOYUN 500 KOYUNU NASIL ÖLÜME GÖTÜRÜR!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Cep telefonlarına yansıyan bu talihsiz olay şöyle gerçekleşti. Diyarbakır’ın Bismil ilçesi Uğurlu Köyünde meydana geldi. Edinilen bilgilere göre 500 koyun ile çobanlar otlatmaya çıktı. Su bölgesinde otlayan sürüdeki bir koyun bir buçuk metrelik ırmağa atlayınca sürüdeki 499 koyun da peşinden gitti. Peş peşe bir buçuk metre yükseklikteki atlayan koyunlar birbirini ezdi, 36 koyun telef oldu.


Koyun sahiplerinden Kutbettin Çorapçı, bu yıl yaşanan kuraklık nedekiyle bölgede birçok su kaynağının kuruduğunu, bundan kaynaklı hayvanları suyun olduğu bölgeye götürdüklerini su içmek isteyen koyunların birbirini ezdiğini hayvanların kurtarmak isteyen Çorapçı, 500 hayvandan 36 tanesinin ezilerek telef olduğunu gerisini kurtardığını kaydetti. Çorapçı, “Olay esnasında ben çoban ve bir arkadaşla biz 3 kişi o esnada tüm hayvanlar telef olmasın diye geriden gelen hayvanlarının önünü kestik böylelikle hayvanların büyük bir kısmını sürünün peşine gitmesini engelledik. Hayvanları durduktan sonra kanalda üs üste binmiş hayvanları tek tek yukarıya çıkartarak hayata kalanları kurtarmaya çalıştık. Yaptığımız tüm müdahaleye rağmen 36 hayvanımız telef oldu. Hayvanlar için ise çok az akan küçük akıntı su kaynaklarının için yetkililerden talebimiz o küçük akan su kaynaklarının kepçeyle önünü kesip suyun birikilmesi ve hayvanlarımızın suya kavuşmasını istiyoruz, yetkililerden yardım istiyoruz” dedi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP