KÖPEKLER BİRLİKTE HAREKEKETE GEÇTİ

KÖPEKLER BİRLİKTE HAREKEKETE GEÇTİ

DİYYARBAKIR (İHA) - Diyarbakır’da gece saatlerinde grup halinde bir bahçede bulunan kümese dalan 15 köpek, Leyla Bayram’ın geçim kaynağı olan 50’den fazla tavuk ve ördeklerini telef ettiler.

ABONE OL
9 Eylül 2021 09:17
KÖPEKLER BİRLİKTE HAREKEKETE GEÇTİ
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Diyarbakır’da gece saatlerinde grup halinde bir bahçede bulunan kümese dalan 15 köpek, Leyla Bayram’ın geçim kaynağı olan 50’den fazla tavuk ve ördeklerini telef ettiler. O anlar güvenlik kameralarına yansıdı.

Olay, Bağlar ilçesi Bağcılar Mahallesinde bulunan bir müstakil evde meydana geldi. Edinilen bilgilere göre, aç kalan 15 sokak köpeği, grup halinde kümese saldırdı. Birçok tavuk ve ördeği yiyen köpekler, 50’den fazla tavuk ve ördeği telef etti, geriye kalanlarını ise yaralı bıraktı. Geçim kaynağı olduğunu söyleyen kümes sahibi Leyla Bayram, köpeklerin sabah saatlerinde okula giden çocuklara da saldırılmasından dolayı endişeli olduklarını kaydetti. Bayram, “Gece saat 02.30 sularında köpek sesleriyle kalktım. Dışarı baktığımda tüm tavuklarım yerlerdeydi. 15 tane köpek idi, tavuklarımı bu hale soktular. Çocuklarım sabah erkenden okula gidiyor, servis tutamıyoruz, onlara bir şey yaparlar diye korkuyoruz. 50’den fazla tavuk ve ördeğim telef oldu, çocuklarım için almıştım, eşim çalışmıyor, yetiştirip yumurtalarını satıyordum, geçim kaynağım idi. Yetkililere çağrım, bu köpekleri toplasınlar, tavuklara bunu yapan çocuklarıma da yapar servis tutacak gücümüz yok, yürüyerek gidiyorlar onlara bir şey olsa kim sorumluluk alacak” dedi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP