EVLAT NÖBETİNDEKİ BABANIN OTURDUĞU EVİ YAKMAYA KALKIŞTILAR

EVLAT NÖBETİNDEKİ BABANIN OTURDUĞU EVİ YAKMAYA KALKIŞTILAR

DİYARBAKIR (İHA) - Çocukları terör örgütü PKK tarafından zorla dağa kaçırıldığı iddiasıyla HDP Diyarbakır il binası önünde evlat nöbeti tutan Özkan Aydın’ın babası Süleyman Aydın’ın oturduğu evin arka kısmı kimliği belirsiz kişilerce ateşe verildi. Yangın eve ulaşmadan söndürülürken, baba Aydın, “Ben HDP önünde nöbet tuttuğum günden bu yana bunlar bizi rahat bırakmıyorlar. Biz bu HDP’den tek isteğimiz çocuklarımızdır” dedi.

ABONE OL
11 Ağustos 2021 15:26
EVLAT NÖBETİNDEKİ BABANIN OTURDUĞU EVİ YAKMAYA KALKIŞTILAR
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Çocukları terör örgütü PKK tarafından zorla dağa kaçırıldığı iddiasıyla HDP Diyarbakır il binası önünde evlat nöbeti tutan Özkan Aydın’ın babası Süleyman Aydın’ın Sur ilçesi Alipaşa Mahallesinde oturduğu evin arka kısmı kimliği belirsiz kişilerce ateşe verildi. Alevlerin yükseldiğini gören mahalle sakinleri, Aydın ile birlikte yangına müdahalede bulunarak söndürdü.

“Biz durumu fark etmeseydik evim tamamen yanacaktı”
Yaşanan olayla ilgili açıklamada bulunan evlat nöbetindeki baba Süleyman Aydın, “Bundan yaklaşık yarım saat önce evimi yakmaya çalıştılar. Biz durumu fark etmeseydik evim tamamen yanacaktı ve büyük bir faciaya neden olacaktı. Ben HDP önünde nöbet tuttuğum günden bu yana bunlar bizi rahat bırakmıyorlar. Biz bu HDP’den tek isteğimiz çocuklarımızdır. Ama maalesef görüyorsunuz vicdansızlar, kalleşler görüyorsunuz komple yaktılar. Allah razı olsun komşularım bana destek verdiler ve ateşi söndürdük. Her hangi bir faciaya neden olmadan kontrol altına aldık. Ben sonuna kadar mücadelemi vereceğim ve HDP’nin önünden kalkmayacağım. Ben HDP’den çocuğumu istiyorum. Benim çocuğumu nasıl dağa götürmüşler ise öylede getirsinler ve sonuna kadar mücadeleme devam edeceğim” diye konuştu.
Olayla ilgili polis inceleme başlattı.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP