EVLAT NÖBETİNDEKİ AİLELER DİMDİK

EVLAT NÖBETİNDEKİ AİLELER DİMDİK

DİYARBAKIR (İHA) - Çocukları terör örgütü PKK tarafından zorla kaçırılarak dağa götürülen ailelerin HDP Diyarbakır il binası önündeki evlat nöbeti 682’inci gününde de ilk günkü kararlılıkla sürüyor.

ABONE OL
15 Temmuz 2021 16:25
EVLAT NÖBETİNDEKİ AİLELER DİMDİK
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Çocukları terör örgütü PKK tarafından zorla kaçırılarak dağa götürülen ailelerin HDP Diyarbakır il binası önündeki evlat nöbeti 682’inci gününe girdi. Van’dan 6 yıl önce 15 yaşında dağa kaçırılan oğlu Baran için eyleme dahil olan anne Solmaz Övünç, oğluna çağrıda bulunarak geri gelmesini istediğini söyledi. Övünç, “2 yıldır çocukları çalan partinin önündeyiz. HDP olmaz ise Kandil olmaz, ön tarafları Kandil arka tarafları meclistir. Çocuklarımızı istiyoruz onlardan ne mal nede mülk istiyoruz. 6 yıldır evladıma, kokusuna, gülüşüne hasretim. Benim oğlum küçüktü, kandırıp PKK’ya götürdüler, HDP olmaz ise PKK olmaz. Baran oğlum eğer sesimi duyuyorsan, gel adalete teslim ol. Seni ceza var diye kandırıyorlar, ceza yoktur. Gel bu bayramda bizi sevindir, baban hasta ağabeyinin düğününü yapmamışım. Babanı ve 2 kardeşini memlekette bırakıp senin peşinde gelmişim. Zannetme ben seni aramadım, seni çok aradım bana göstermediler. Gel artık bu ateş son bulsun ciğerim yanıyor” dedi.

ÇOCUKLARI TERÖR ÖRGÜTÜ PKK TARAFINDAN ZORLA KAÇIRILARAK DAĞA GÖTÜRÜLEN AİLELERİN HDP DİYARBAKIR İL BİNASI ÖNÜNDEKİ EVLAT NÖBETİ 682’İNCİ GÜNÜNDE DE İLK GÜNKÜ KARARLILIKLA SÜRÜYOR. (MURAT BAŞAL/DİYARBAKIR-İHA) Çocukları terör örgütü PKK tarafından zorla kaçırılarak dağa götürülen ailelerin HDP Diyarbakır il binası önündeki evlat nöbeti 682’inci gününde de ilk günkü kararlılıkla sürüyor.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP