15 TEMMUZ ETKİNLİKLERİ KURŞUNLU CAMİ MEYDANINDA YAPILACAK

15 TEMMUZ ETKİNLİKLERİ KURŞUNLU CAMİ MEYDANINDA YAPILACAK

DİYARBAKIR - Diyarbakır’da 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü, etkinlikleri Kurşunlu Camisi önündeki meydanda yapılacak.

ABONE OL
13 Temmuz 2021 18:00
15 TEMMUZ ETKİNLİKLERİ KURŞUNLU CAMİ MEYDANINDA YAPILACAK
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Valilik öncülüğünde Büyükşehir ve ilçe belediyelerinin desteğiyle Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016’daki darbe girişimine karşı milletin kahramanca bir mücadeleyle elde ettiği zaferin beşinci yılında program düzenlenecek.

“Türkiye geçilmez”
Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığınca belirlenen “Türkiye Geçilmez” temasıyla düzenlenecek etkinlikler, 15 Temmuz şehitlerinden polis memuru Halit Gülser ve Askeri Çoban kabirlerindeki anma ile başlayacak. Sonrasında Vali Münir Karaloğlu ve yetkililerce Şehit Mehmet Karaaslan’ın ailesine ziyaret edilecek.

15 Temmuz Destanı fotoğraf sergisinin açılışı yapılacak
İkindi namazının ardından şehitlerimiz için Ulu Camide Hatm-i Şerif duası edilecek ve vatandaşlara Büyükşehir Belediyesi tarafından çeşitli ikramlarda bulunulacak. Büyükşehir Belediyesi’nin, yakın zamanda çevre düzenlemesini tamamlayarak kentin yeni sanat merkezi olarak belirlediği Keçi Burcu’nda saat 18:30’da yaşanan hain darbe girişiminin etkin şekilde anlatılması için “15 Temmuz Destanı” fotoğraf sergisinin açılışı yapılacak.
Keçi Burcu Fuaye alanında gerçekleştirilecek sergide, 15 Temmuz hain darbe girişiminde Türkiye’nin önemli merkezlerinde o gece yaşananların fotoğrafları yer alırken, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığınca özel olarak hazırlanan video görüntüleri Keçi Burcu’na yansıtılacak. Etkinlik, milletin zaferine vurgu yapılması amacıyla saat 19:00’da Keçi Burcu’ndan Kurşunlu Camii önüne yürüyüşüyle devam edecek.

Cumhurbaşkanın konuşması yayınlanacak
Kurşunlu Camii Meydanı’nda akşam namazının ardından Kur’an-ı Kerim tilavetinin okunmasıyla başlayacak etkinliklerde ise sinevizyon gösterimi, tiyatro, şiir dinletisi, konserler yer alacak. Kürtçe şarkılar seslendirileceği dengbej divanında, Seyithan Koç, 15 Temmuz hain darbe girişimine karşı bestelediği Kürce şarkı okuyacak. Etkinlik, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın saat 24:00’da yapacağı konuşmanın ardından okunacak sala ve dualarla sona erecek.

15 Temmuz’da toplu taşıma ücretsiz

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla belediyeye ait araçlarla toplu taşıma hizmetlerini ücretsiz gerçekleştirecek.
Büyükşehir Belediyesi, hain darbe kalkışmasının 5’inci yıl dönümünde toplu taşıma hizmetlerinin ücretsiz olarak gerçekleştirilmesi kararı aldı. Ulaşım Daire Başkanlığı, alınan karar gereği 15 Temmuz’da belediyeye ait tüm toplu taşıma araçlarının gün boyu yapacakları seferlerde vatandaşlardan ücret talep etmeyecek.

DİYARBAKIR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, 15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ DOLAYISIYLA BELEDİYEYE AİT ARAÇLARLA TOPLU TAŞIMA HİZMETLERİNİ ÜCRETSİZ GERÇEKLEŞTİRECEK.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP