VİCANSIZLIĞIN BU KADARI

VİCANSIZLIĞIN BU KADARI

Daha önce hareket halindeki trenlerin raylarını sökerek insanların yaşamına kast eden hırsızlar dur durak bilmiyor. Hırsızlar bu kez de kuraklığın vurduğu çiftçilerin elektrik ihtiyacını karşılayan trafolara ait bakır kabloları çaldılar. Diyarbakır’ın Bismil ilçesinde hırsızlar 3 ayrı noktada trafolara ait bakır kabloları çalarak kayıplara karıştılar.

ABONE OL
6 Haziran 2021 13:07
VİCANSIZLIĞIN BU KADARI
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Tarihin en kurak dönemlerini yaşadığımız bu günlerde en çok etkilenenler arasında çiftçiler yer almakta. Kuraklığın hakim olduğu bu günlerde kuraklığın darbesini yiyen çiftçiler bu kezde hırsızların hedefindeydi. Elektrik trafolarına dadanan hırsızlar, çiftçilerin korkulu rüyası oldu. Elektrik trafolarının bakır kablolarını çalan hırsızlar kuraklığı yaşayan çiftçileri çaresizliğe soktu. İlçeye bağlı Kurudere köyü ve Merdan köyünde Faysal Merdanoğlu, Vedat Yüksektepe ve Kutbettin Özbek’e ait trafolarda bulunan bakır kablolar kesilerek çalındı.

DİYARBAKIR’IN BİSMİL İLÇESİNDE HIRSIZLAR 3 AYRI NOKTADA TRAFOLARA AİT BAKIR KABLOLARI ÇALARAK KAYIPLARA KARIŞTI. (HASAN GÜNDÜZ/DİYARBAKIR-İHA) Diyarbakır’ın Bismil ilçesinde hırsızlar 3 ayrı noktada trafolara ait bakır kabloları çalarak kayıplara karıştı.

Kabloları çalınan çiftçiler bu yıl kuraklığın kendilerini zora soktuğunu, kabloların çalınmasının kendilerini perişan hale getirdiğini söyledi.
Olayla ilgili inceleme başlatıldı.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP