DOLAR 18,5854 -0.03%
EURO 18,1981 0.01%
ALTIN 1.022,44-0,03
BIST %
BITCOIN 370749-1,13%
Diyarbakır
31°

AÇIK

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

EVLADINA KAVUŞAN AİLE SAYISI 35 OLDU

DİYARBAKIR (İHA) - Çocuklarının terör örgütü PKK tarafından zorla dağa kaçırıldığı iddiasıyla HDP Diyarbakır il binası önünde 905 gündür evlatları için nöbette olan bir aile daha evladına kavuştu. Bu buluşma ile birlikte evlat nöbeti tutan ailelerde 35’inci aile çocuğuna kavuştu.

ABONE OL
23 Şubat 2022 16:40
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Çocuklarının terör örgütü PKK tarafından zorla dağa kaçırıldığı iddiasıyla HDP Diyarbakır il binası önünde 905 gündür evlatları için nöbette olan bir aile daha evladına kavuştu.
HDP Diyarbakır il binası önünde evlat nöbeti tutan ailelerin kararlı direnişi, PKK terör örgütünden kopmaları beraberinde getirdi.
Muş İl Jandarma Komutanlığı İkna Süreci Uzmanlarınca (İSU) yapılan müşterek çalışmalar neticesinde, 2015 yılında 16 yaşındayken terör örgütüne katılan Ferdi Doğan, güvenlik güçlerine teslim oldu.
22 Şubat 2022 tarihinde Şırnak’ta güvenlik güçlerine teslim olmaları sağlanan örgüt mensubu, Diyarbakır’a getirildi. Evlat nöbeti tutan baba Abdülsamet Doğan ve eşi Adalet Doğan, Muş’tan Diyarbakır’a geldi. Aile, Sur ilçesinde bulunan İç Kale’de evlatlarıyla buluşturuldu. Ailenin buluşması sevinçle karşılandı. Oğlu teslim olduğu için çok mutlu olduğunu ifade eden Abdülsamet Doğan, emeği geçenlere teşekkür ettiğin, darısının diğer ailelerin başına, bir an önce evlatlarına kavuşmalarını dilediğini kaydetti.

Çocuklarının terör örgütü PKK tarafından zorla dağa kaçırıldığı iddiasıyla HDP Diyarbakır il binası önünde 905 gündür evlatları için nöbette olan Abdussemet-Adalet Doğan çifti, çocuklarına kavuştuktan sonra HDP il binasındaki ailelerle buluşup sevinçlerini paylaştı.
Çocuklarının terör örgütü PKK tarafından zorla dağa kaçırıldığı iddiasıyla HDP Diyarbakır il binası önünde 905 gündür evlatları için nöbette olan bir aile daha evladına kavuştu.
Muş İl Jandarma Komutanlığı İkna Süreci Uzmanlarınca (İSU) yapılan müşterek çalışmalar neticesinde, 2015 yılında 16 yaşındayken terör örgütüne katılan Ferdi Doğan, Şırnak’ta güvenlik güçlerine teslim oldu. Sur ilçesinde bulunan İç Kale’de evladını alan Abdussemet-Adalet Doğan çifti, HDP il binası önüne gelerek ailelerle buluşup sevinçlerini paylaştı.
“Kahrolsun HDP” sloganları eşliğinde ailelerin yanına gelen Doğan çifti, ailelerle sevinçlerini paylaştıktan sonra bölgeden ayrıldı.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP