DOLAR 18,6461 0.02%
EURO 19,6763 -0.09%
ALTIN 1.077,880,59
BIST %
BITCOIN 319705-0,52%
Diyarbakır
12°

AÇIK

06:35

İMSAK'A KALAN SÜRE

TÜGVA’DAN GENÇLERE MORAL VE MOTİVASYON KONSERİ

AHMET BEŞENK - Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Diyarbakır il temsilciliğinden, gençler, öğrenciler ile velilere moral ve motivasyon konseri.

ABONE OL
6 Haziran 2021 13:49
0

BEĞENDİM

ABONE OL

TÜGVA Diyarbakır İl Başkanı Mahmut Yağmur, uzun süren bir tam kapanmanın ardından üzerimizdeki tozu atıp, gençlerde bir hareketlilik, heyecan ve motivasyon sağlamak için sadece teşkilat mensuplarımiza yönelik sosyal mesafe kurallarına uyulup, gayet samimi ve doğal bir açık hava konseri gerçekleştirdiklerini söyledi.

Diyarbakır’ın 10 ilçesinden yaklaşık 300 kişinin katıldığı ve bir saat süren konserin ardından öğrencilere çeşitli hediyeler dağıtıldı.

TÜGVA İl Başkanı Yağmur, konserle ilgili yaptığı açıklamada; “Hani Pir Aziz Türbesi açılış etkinliğine katılım konusunda destek sağladık. Bu bağlamda temennimiz normale adaptasyonu hızlı bir şekilde gerçekleştirip sosyal anlamda gençlerin kendilerini daha rahat hissedeceği ve üzerindeki gerginliği atarak geliştireceği bir döneme girmesi için bu programı tertipledik. Bir nebze de olsa şehrimize gençlerimize katkı sunmayı görev bildik. Bu uğurda elimizden geldiğince en iyi şekilde çalışmalarımızı sürdürüyoruz” dedi.

“YÜZLERCE LİSE VE ORTAOKULDA TEŞKİLATLANDIK”

https://www.medyaninmerkezi.com/images/baglar-belediyesi-haber.jpeg

TÜGVA’nın Diyarbakır’daki faaliyetleri hakkında da açıklamalarda bulunan Yağmur; “Bu vakfın burada kuruluşunu bizlere nasip eden rabbimize hamdolsun. Bir toplumda çekirdekten fidana, fidandan ağaca teşkilatı taşıma gayreti içerisinde olduk. Bu yolu yürürken 1 Kasım 2015 sürecinden önce Çukur Eylemleri’nin olduğu dönemlerden geçerek ve faaliyetlerimize çukur döneminde başlayarak, 15 Temmuz menfur hadise, akabinde OHAL döneminden bugüne kadar gelmeyi Rabbim bize nasip etti. Bu bağlamda Diyarbakır’ın 15 ilçesinde 100’den fazla lise ve 100’den fazla ortaokulda teşkilatlandık. 1000’e yakın teşkilat mensubu gencimiz, binlerce üyemiz ve kitlemiz ile birlikte bu çalışmaları bugüne kadar gerçekleştirdik. Yapmış olduğumuz çalışmalarda en az 70 farklı alanda faaliyetlerle çalışmalarımızı devam ettirdik. 100 binin üzerinde gencin katılım sağlayacağı faaliyet kitlesi oluşturduk. Türkiye Gençlik Vakfı’nın Diyarbakır’da bir yere gelip bir anlam ifade etmesi milli ve manevi değerlerine bağlı bir gençliğin yetişmesi noktasında emeklerimiz, ciddi gayretlerimiz oldu. Bu yolda bir çakıl taşını dahi yoldan kaldırabilmişsek, bu yola 1 kilometre taşı dahi döşeyebildiysek bahtiyar olan bizleriz. Bu çalışmaları kendimiz açısından bir şans olarak görüyoruz. Bu çalışmaları yapmak hem milletimize, hem devletimize, hem de Rabbimize olan borcumuz olarak gördük, görüyoruz ve göreceğiz. Temenni ediyoruz ki bu çalışmalarımız, bu gayretlerimiz ahirette karşımıza sevap olarak çıkar” ifadelerini kullandı.

Konser, sanatçılarla çekilen toplu fotoğraflar ile öğrencilere verilen ödüllerle sona erdi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
https://www.medyaninmerkezi.com/images/baglar-belediyesi-haber.jpeg