DİCLE, 24 SAAT KESİNTİSİZ İÇME SUYUNA KAVUŞACAK

DİCLE, 24 SAAT KESİNTİSİZ İÇME SUYUNA KAVUŞACAK

Hasan Dayan DİYARBAKIR (İHA) - Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (DİSKİ) Genel Müdürlüğünün Dicle ilçesine 24 saat kesintisiz su verme çalışmaları devam ediyor.

ABONE OL
6 Haziran 2021 12:51
DİCLE, 24 SAAT KESİNTİSİZ İÇME SUYUNA KAVUŞACAK
0

BEĞENDİM

ABONE OL

DİSKİ ekipleri, günde ortalama 1-2 saat içme suyu alan ilçeye 24 saat kesintisiz su sağlamak amacıyla Yokuşlu Mahallesi’nde sondaj çalışması yaptı. Sondajdan elde edilen saniyede 25 litrelik suyu ilçenin içme suyu isale hattına entegre eden ekipler, ayrıca kayıp kaçak ekibinin sıkı çalışmasıyla içme suyunun bahçe sulamasında kullanımını engelledi.

DİSKİ EKİPLERİ, GÜNDE ORTALAMA 1-2 SAAT İÇME SUYU ALAN İLÇEYE 24 SAAT KESİNTİSİZ SU SAĞLAMAK AMACIYLA YOKUŞLU MAHALLESİ’NDE SONDAJ ÇALIŞMASI YAPTI. (HASAN DAYAN/DİYARBAKIR-İHA) Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (DİSKİ) Genel Müdürlüğünün Dicle ilçesine 24 saat kesintisiz su verme çalışmaları devam ediyor.

İlçenin 24 saat kesintisiz içme suyuna kavuşması için fazla suyun toplanacağı merkez içme suyu deposunda bakım ve onarım çalışması başlatan ekipler, depoların iç kısmında su yalıtımı, dış cephenin sıva ve boya ile eski vana ve boruların değiştirilmesi çalışmalarına devam ediyor.
Ayrıca elektrik tüketimi fazla olan ve sürekli arıza veren yatay pompaların yerine kullanılacak dalgıç pompalarla, enerji tasarrufu sağlanacak.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP